Basketbalistky USK vyhrály v Brně 88:61 a jsou krok od titulu

Brno

Basketbalistky ZVVZ USK Praha vyhrály v Brně druhý zápas ligového finále nad týmem Frisco IMOS hladce 88:61 a k obhajobě titulu jim chybí už jen jedno vítězství. Sérii mohou ukončit v úterý v Praze.

Dnešní utkání začalo stejně jako první zápas v Praze. Přesněji hrající USK Praha i bez zraněné opory Vítečkové získal snadno osmibodový náskok. Oslabené Brňanky hodně chybovaly a trápily se střelecky - první koš dala až ve 4. minutě Hanušová.

Svěřenkyně Jana Bobrovského se vzchopily pouze na chvilku v první čtvrtině. Po pěti minutách už prohrávaly rozdílem deseti bodů (4:14), Hanušová snížila ztrátu na čtyři, ale jiskřička naděje rychle zhasla na skřípající kombinaci Brna.

Tempo utkání diktovaly americké opory USK Miltonová-Jonesová, jež se blýskla 18 doskoky, a Whalenová. V koncovce je dobře doplňovaly Zrůstová a Kateřina Elhotová.

Brňanky se jen s obtížemi dostávaly pod koš, a tak volily střelbu z dálky. Z 18 pokusů za tři body ale proměnily jen dva.

V závěrečné čtvrtině dal trenér USK Lubor Blažek příležitost i dalším hráčkám z lavičky. Brňanky zastavily další narůstání rozdílu skóre, na případný zvrat ale nemohly pomýšlet. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 21 body domácí Pecková, v dresu USK dala Zrůstová 18 bodů.

Frisco IMOS Brno - ZVVZ USK Praha 61:88 (12:24, 28:58, 37:73)
Nejvíce bodů: Pecková 21, Hanušová 16, Stälvantová 13, Stehlíková 6 - Zrůstová 18, Miltonová-Jonesová 15, Elhotová 13, Whalenová 12, F. Eldebrinková 10. Rozhodčí: Hruša, Vondráček, Kapl. Trestné hody: 19/15 - 17/10. Fauly: 15:21. Trojky: 2:12. Diváci: 800. Stav série: 0:2.