Rubriky:

Míčové sporty

Jícha s Kubešem vyhráli s Kielem nejlepší házenkářkou ligu

1. května 2012 22:16 - Kiel

Čeští házenkáři Filip Jícha a Daniel Kubeš pomohli německému celku THW Kiel získat mistrovský titul, celkově 17. v klubové historii. Oba se podíleli na dnešní výhře 32:27 nad Magdeburgem, která Kielu zaručila s předstihem trofej už pět kol před koncem nejlepší soutěže světa.

 

Petr Horník, Právo

Druhý nejlepší házenkář planety za loňský rok Jícha vyhrál titul s Kielem už počtvrté, Kubeš poprvé a titulem se rozloučil před odchodem do Melsungenu. Prvně jmenovaný přispěl k výhře nad Magdeburgem čtyřmi góly, Kubeš dnes skóroval jednou. Oba si pak užívali oslavy spolu s vyprodanou domácí arénou a více než deseti tisíci diváky.

Jícha s Kubešem vrátili Kiel na domácí ligový trůn po roční přestávce a budou s ním ještě útočit na další dvě trofeje. O víkendu je čeká obhajoba Německého poháru v Hamburku a na konci května Final Four Ligy mistrů v Kolíně nad Rýnem.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.