Rubriky:

Míčové sporty

Zubří - Dukla Praha 37:34

Házenkáři Zubří opět zdolali Duklu a jsou první o skóre

8. května 2012 13:13 - Zubří

Házenkáři Zubří zvítězili v extraligovém šlágru nad Duklou Praha 37:34 a vystřídali ji v čele tabulky. Oba rivalové v boji o titul mají před závěrečnými třemi koly shodně 47 bodů.

Zubří zdolalo obhájce prvenství v soutěži stejně jako ve druhém kole nadstavby, kdy zvítězilo o čtyři góly, a udrželo neporazitelnost ve vzájemných zápasech v tomto ročníku. V základní části se oba rivalové rozešli dvakrát smírně.

Domácí vedli v poločase 20:16 poté, co poslední desetiminutovku vyhráli 8:3. Velkou zásluhu na tom měl autor osmi branek Mika. V druhém poločase se Dukle povedlo po sedmimetrovém hodu snížit na rozdíl jediné branky (21:22), ale soupeř vzápětí znovu odskočil a v závěru už si výhru v bouřlivé atmosféře pohlídal.

Dukla se nepovedlo navázat na předchozí venkovní výhru v Přerově a znovu si zkomplikovala cestu za dalším titulem. Naopak Zubří napravilo sobotní porážku v Lovosicích a po loňském třetím místě útočí na extraligový trůn.

"Oproti zápasu s Lovosicemi to mělo náboj. Všichni byli v běhu, super. Měli jsme dvojnásobnou motivaci. Všichni věděli, o co se hraje," řekl České televizi Martin Stržínek, který byl s 11 brankami nakonec nejlepším střelcem Zubří.

Extraliga házenkářů - 7. kolo nadstavby, skupina o 1.-6. místo:
Zubří - Dukla Praha 37:34 (20:16)
Nejvíce branek: Stržínek 11/6, Mika 9, Hanták 6 - Krupa 13/4, Kotrč 5/1, Piskač 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 7/6 - 6/5. Vyloučení: 7:7. Diváci: 1100.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty