Ve finále Evropské ligy basketbalistů jsou CSKA a Olympiakos

Istanbul

Basketbalisté Panathinaikosu Atény prvenství v Evropské lize neobhájí. V semifinále závěrečného turnaje v Istanbulu dnes podlehli CSKA Moskva 64:66. Ruský tým si v neděli o trofej zahraje s dalším řeckým protivníkem Olympiakosem, který v podobně dramatickém druhém semifinále porazil Barcelonu 68:64.

Basketbalisté Olympiakosu se radují z výhry nad Barcelonou.

CSKA dokázal po třech letech projít do finále prestižní soutěže, i když první čtvrtinu prohrál 15:29. Tým kolem slavného navrátilce z NBA Andreje Kirilenka se ale do zápasu rychle vrátil, už do poločasu ztrátu prakticky smazal a v závěru udržel těsnou výhru.

V Istanbulu se sešla trojice týmů, které si rozdělily triumfy v šesti předchozích ročnících Euroligy; nyní má šanci na titul i čtvrtý účastník Final Four Olympiakos. Barceloně se klub z Pirea pomstil za předloňskou vysokou finálovou porážku, jeho nejlepším střelcem byl autor 21 bodů Vassilis Spanulis.