Rubriky:

Míčové sporty

Beachvolejbalisté Kubala a Beneš skončili v Praze znovu sedmí

26. května 2012 11:57 - Praha

Beachvolejbalisté Přemysl Kubala a Petr Beneš obsadili na pražském turnaji Světového okruhu stejně jako loni sedmé místo. V opravách v sobotu podlehli osmému nasazenému brazilskému páru Ricardo, Cunha 11:21 a 24:26.

 

Vít Šimánek, ČTK

Pražský výsledek a zisk 300 bodů českým reprezentantům s největší pravděpodobností definitivně zajistil účast na olympiádě. Před štvanickým turnajem jim v kvalifikačním pořadí patřilo 11. místo, přičemž ze světového žebříčku k 17. červnu postoupí na hry do Londýna šestnáct dvojic.

"Když vidíme, jak hrají soupeři, budeme muset ještě zabrat a dobrá umístění ještě několikrát zopakovat," řekl Beneš na webu turnaje směrem k olympiádě. Na Štvanici stejně jako po každém utkání poděkoval divákům. "Vytvořili fantastickou atmosféru," vyzdvihl.

Po hladké prohře v první sadě měli Kubala s Benešem slibně nakročeno k vyrovnání. V druhém setu vedli 14:9, za stavu 20:17 pak měli tři setboly, ale Brazilci je odvrátili a v dramatické koncovce nakonec zvítězili. Cunha se na Štvanici postaral o vyřazení nejlepšího českého páru i loni, tehdy byl jeho partnerem Pedro.

"Tihle dva Brazilci jsou pověstní vynikající obranou a v první sadě nám nic nedovolili. Až v té druhé jsme se chytli na dvou balonech, podařilo se nám něco ubránit blokem i v poli a zápas jsme zdramatizovali," řekl Kubala Radiožurnálu. "Nicméně se potvrdilo, že jsme schopni hrát vyrovnaně s kýmkoli. A aspoň ve druhé sadě jsme nabídli divákům dobrou podívanou," doplnil.

Pražský turnaj vyvrcholí v neděli, finálový zápas je na programu od 16:00.

Turnaj SP v plážovém volejbalu mužů v Praze:
Opravy: Ricardo, Cunha (8-Braz.) - Kubala, P. Beneš (9-ČR) 2:0 (11, 24).
Čeští volejbalisté obsadili 7. místo.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty