Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalisté porazili i Nizozemce a vyhráli turnaj Evropské ligy

27. května 2012 18:24 - Piatra Neamt (Rumusko)

Čeští volejbalisté vyhráli úvodní turnaj skupiny B Evropské ligy. Výběr trenéra Stewarta Bernarda sice poprvé ztratil set, ale pak vyšla sázka na zařazení obou univerzálů Davida Konečného i Jana Štokra do hry a Češi zdolali Nizozemsko 3:1 na sety. V předchozích dvou zápasech v Rumunsku volejbalisté bez problémů porazili domácí výběr i Turecko.

"Rumunsko a Turecko bylo slabší než my i Holanďani, ale celkové hodnocení turnaje vychází pozitivně," řekl manažer týmu Milan Fortuník.

Na Nizozemce vymysleli trenéři novinku. Zařadili do hry nečekaně oba diagonální hráče - na univerzálu hrál Konečný a Štokr hrozil na smeči. "Byl to taktický záměr, překvapení i zkouška pro nás, jestli to bude fungovat," řekl Fortuník.

První set ještě vyzněl rozpačitě. Volejbalisté se na palubovce hledali a nešla nahrávka. Od druhé sady se ale sázka na útočné pojetí vyplatila především na servisu.

"Projevil se silný tlak na podání, protože Konečný, Linz, Štokr a tentokrát také Sobotka mají dobré podání a zatlačili soupeře do obrany," řekl Fortuník.

V druhém setu odstartoval obrat sérií bodů Konečný, který se s osmnácti body podělil společně s Linzem o pozici nejvíce bodujícího českého hráče v duelu.

Po příletu z Rumunska dostanou hráči den volno, v úterý se znovu sejdou k tréninku a ve čtvrtek vyrazí do Francie na tři přípravné zápasy před olympijskou kvalifikací. Ta je čeká v Berlíně 8. až 10. června. "Francouzi hrají kombinační rychlý volejbal a hlavně prověří výbornou obranou náš útok," řekl Fortuník.

Česká republika - Nizozemsko 3:1 (-17, 12, 19, 18)
Sestava a body ČR: Boula 4, Štokr 9, Holubec 7, D. Konečný 18, Správka, Sobotka 7, libero Kopáček - Linz 18, Hudeček. Trenér: Bernard.
1. ČR                3 3 0 0 0 9:1 9
2. Nizozemsko 3 2 0 0 1 7:3 6
3. Rumunsko    2 0 0 0 2 0:6 0
4. Turecko         2 0 0 0 2 0:6 0
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty