Česko - Austrálie 48:67Basketbalistky nezabránily australské pomstě

Karlovy Vary

České basketbalistky v závěrečném utkání přípravného turnaje v Karlových Varech před olympijskou kvalifikací podlehly Austrálii 48:67 a obsadily konečné třetí místo. Australanky nastoupily hodně nabuzené, zjevně motivované snahou pomstít se za čtvrtfinálovou porážku z MS 2010 právě v KV Areně.

Eva Vítečková (vlevo) z ČR a Hanna Zeveczová z Austrálie v přípravném duelu v Karlových Varech.

Přesto se domácím povedlo ve druhé čtvrtině zásluhou přesnější hry v obraně a dobré střelby trojek vést až o pět bodů. Ve třetí části se však domácí hráčky šest minut nedokázaly vůbec trefit do koše a Australanky odskočily na dvouciferný rozdíl. Češky nakonec doplatily na nepřesnou střelbu s úspěšností pouze 30 procent a také na 23 ztrát.

„Pro nás to byla skutečně velká škola. Austrálie ukázala, že patří k top týmům na světě a dohnala nás v útoku až do chvil beznaděje. Hlavně holky vůbec nezahrály rychlý protiútok a těžko se i prosazovaly v podkošovém prostoru proti mohutným pivotkám soupeřek," tvrdil trenér Lubor Blažek, jehož tým předtím na turnaji prohrály nejtěsnějším rozdílem s pozdějšími vítězkami Maďarkami a porazil rozdílem třiceti bodů Turecko.

S avizovaným zúžením dosud osmnáctičlenného kádru na čtrnáct hráček, které budou pokračovat v přípravě na olympijskou kvalifikaci, trenér Blažek nespěchal. Veřejně ho bude zřejmě prezentovat teprve před odjezdem na turnaj do francouzského Bellegarde, kde vedle domácí reprezentace na Česko čekají i Kanaďanky a Chorvatky.

Mezinárodní turnaj basketbalistek v Karlových Varech
ČR - Austrálie 48:67
Nejvíce bodů: Elhotová 12, Veselá a Burgrová po 7 – Jacksonová 14, Batkovicová 12, Richardsová a Snellová po 8, čtvrtiny 15:14, 14:18, 6:14, 13:21.
Další nedělní utkání: Maďarsko–Turecko 65:68