Rubriky:

Míčové sporty

Kubala s Benešem nestačili na jedničky a skončili v Moskvě devátí

11. června 2012 10:09 - Moskva
(Aktualizováno: 11. června 2012 10:32)

Plážoví volejbalisté Přemysl Kubala s Petrem Benešem nestačili na grandslamu v Moskvě na turnajové jedničky Reindera Nummerdora s Richardem Schuilem z Nizozemska a skončili devátí. Po květnovém pražském turnaji nižší kategorie Open na Štvanici, kde se dělili o sedmou příčku, tak zaznamenali druhý nejlepší výsledek olympijské sezóny.

 

Vít Šimánek, ČTK

Beneše v Rusku limitovalo zranění z nedávného mistrovství Evropy v Haagu, z něhož musely české jedničky odstoupit. Přesto se Čechům dařilo a ze skupiny prošli až do druhého kola play off. V boji o čtvrtfinále podlehli bývalým mistrům Evropy z Nizozemska 18:21 a 15:21.

"Petr se před Moskvou celý týden léčil, aby byl fit. Na to, že jsme nemohli trénovat a ještě den před turnajem Petr s prstem na noze kulhal, hráli jsme solidně," řekl Kubala a ocenil obrovskou bojovnost spoluhráče. "Devátým místem jsme potvrdili, že dlouhodobě patříme mezi světovou špičku a že si olympiádu zasloužíme," dodal Kubala, který se s Nummerdorem i Schuilem před lety potkával v šestkové reprezentaci.

Deváté v Moskvě skončily i Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou, třetí český pár Lenka Háječková s Hanou Klapalovou se dělily o 17. místo. Všichni si drží postupové pozice do Londýna, olympijský žebříček bude uzavřen v pondělí po dalším grandslamu v Římě.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Moskvě
Muži: Play-off - 2. kolo:
Nummerdor, Schuil (1-Niz.) - Kubala, P. Beneš (18-ČR) 2:0 (18, 15). Čeští beachvolejbalisté se dělí o 9. místo.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty