Rubriky:

Míčové sporty

Kubala s Benešem skončili na grandslamu v Římě pátí

16. června 2012 19:03 - Řím

Beachvolejbalisté Přemysl Kubala a Petr Beneš vybojovali na grandslamu Světového okruhu v Římě cenné vítězství nad Brazilci Ricardem s Cunhou a skončili pátí. Třísetovou bitvu o postup do bojů o medaile s Američany Fuerbringerem a Lucenou prohráli 1:2, na čemž se podepsalo i Kubalovo zranění.

 

Vít Šimánek, ČTK

Čeští olympionici se do čtvrtfinále dostali letos poprvé, jenže si ho neužili. "V průběhu druhého setu jsem skočil Američanovi na nohu a hnul jsem si s kolenem. Pak už jsem byl pohybově limitovaný," řekl ČTK Kubala. Společným maximem jim tak s Benešem zůstala semifinálová účast loni v srpnu v Haagu.

Na římském písku nicméně o kolo dříve porazili letošní vítěze z pražské Štvanice Ricarda s Cunhou 21:17 a 25:23. Navíc olympijský vítěz z Atén 2004 Ricardo během necelé roční spolupráce novým parťákem vyhráli další tři elitní turnaje, jenže na české jedničky dnes neměli.

Čeští plážoví volejbalisté si díky dosavadním výsledkům v Římě definitivně pojistili start pod pěti kruhy v Londýně, stejně jako oba ženské páry Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou i Lenka Háječková s Hanou Klapalovou. Ty skončily na italském grandslamu shodně deváté.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu (grandslam) v Římě:
Muži - play off:
2. kolo: Kubala, P. Beneš (16-ČR) - Ricardo, Cunha (4-Braz.) 2:0 (17, 23).
Čtvrtfinále: Fuerbringer, Lucena (12-USA) - Kubala, Beneš 2:1 (17, -18, 12).
Čeští beachvolejbalisté se dělí o 5. místo.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty