Rubriky:

Míčové sporty

Čerstvý vítěz NBA James by měl být tahounem olympijského týmu

22. června 2012 11:57 - New York

Čerstvý vítěz NBA LeBron James by měl být hlavním tahounem výběru USA pro olympijské hry v Londýně. Alespoň s tím počítá kouč basketbalistů Spojených států Mike Krzyzewski. Hvězda Miami má už ve své sbírce zlato z Pekingu a bronz z Atén.

 

Lynne Sladky, ČTK/AP

"Vím, že LeBron bude hrát," řekl Krzyzewski méně než dva týdny před startem tréninkového kempu olympijského výběru v Las Vegas, aniž by měl o složení mužstva definitivně jasno. Výběr totiž komplikují zranění hráčů jako jsou Dwight Howard, Derrick Rose, Chauncey Billups a LaMarcus Aldridge. "Zatím přesně nevíme, kdo bude v týmu, musíme počkat, až se nám hráči sejdou v Las Vegas a v jakém budou rozpoložení," uvedl kouč.

Kouč je na něj hrdý

Krzyzewski vedl Jamese již před čtyřmi roky v Pekingu. "Jsem na něho hrdý, kam se nyní dostal," prohlásil. "Když jste velkým hráčem s velkým talentem, učíte se veřejně, nikoliv někde v soukromí. A během tohoto procesu jste za věci, které se teprve učíte, kritizováni," dodal.

Právě úspěšné finále podle něj bylo mezníkem, který James ve své kariéře potřeboval. "To nelze dopředu cítit a zažít, dokud nejste ve finále, nehrajete o zlato, rozhodující sedmý zápas. Už ten moment zažil dvakrát a myslím, že ukázal, jak se z toho poučil," připomněl Krzyzewski dvě Jamesova prohraná finále NBA.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty