Řecko - Česko 0:3České volejbalistky zakončily základní část Evropské ligy vítězně

České volejbalistky porazily v posledním utkání základní části Evropské ligy v Orestiadě domácí Řecko 3:0. V tabulce skončily druhé se čtyřbodovou ztrátou na vítězky skupiny C Nizozemky. Oba celky postoupily na Final Four, které se bude hrát 5. a 6. července v Karlových Varech.

Radost českých volejbalistek

V závěrečném utkání splnily české volejbalistky roli favoritek. Italský kouč českého celku Carlo Parisi se musel obejít bez zraněné Julie Jášové, kterou stejně jako v pátečním duelu s Nizozemskem nahradila na místě libera smečařka Karolina Bednářová. Odpočívala i Andrea Kossanyiová, za kterou zaskočila Michala Kvapilová. Ta byla se 12 získanými body druhou nejúspěšnější hráčkou po Anetě Havlíčkové, jež zatížila konto soupeřek 17 body.

"Jsem ráda, že jsme tento turnaj zvládly vítězně. V předcházejících turnajích hrály Řekyně lépe. Možná je svazovalo domácí prostředí. Nebo i to, že v tomto zápasu už o nic nešlo," uvedla pro Radiožurnál Aneta Havlíčková.

Snaživé Řekyně sice držely krok v úvodech jednotlivých setů, jejich odpor v prvních dvou sadách ale vždy zlomil drtivý tlak českých hráček.

V prvním setu za stavu 15:13 Řekyně zcela odpadly po šňůře osmi bodů, ve druhém setu se situace opakovala: od stavu 16:16 přidaly české hráčky sedm bodů a koncovku již měly snadno ve své režii. Třetí dějství nabídlo nejvyrovnanější partii, Řekyně podlehly až v koncovce.

"Final Four bude jiný turnaj. Doufám, že podáme ještě lepší výkon, doma jej zvládneme a postoupíme do finále," dodala Havlíčková.

Utkání skupiny C Evropské ligy volejbalistek:
Řecko - Česko 0:3 (-17, -17, -20).
Rozhodčí: Akinci (Tur.) a Šehu (Alb.). Čas: 75 minut. Diváci: 650. Sestava a body ČR: Havelková 8, Svobodníková 9, Havlíčková 17, Kvapilová 12, Pastulová 8, Mühlsteinová 2, libero Bednářová. Trenér: Parisi.
Nizozemsko - Izrael 3:0 (18, 18, 19)