Házenkáři Karviné nestačili na Flensburg

KARVINÁ

Házenkáři Karviné nedokázali v Lize mistrů zaskočit německého favorita z Flensburgu a na domácím hřišti prohráli 27:39. Bundesligový tým si ve skupině H udržel i po čtvrtém kole neporazitelnost a vede tabulku před Prešovem. Český šampion klesl na třetí místo a o druhou postupovou příčku svede boj právě se slovenským týmem.

Karvinští byli Flensburgu rovnocenným soupeřem jen v úvodu, když v 10. minutě ještě vedli 5:4. Pak začali kupit chybu na chybu, znervózněli a toho využili technicky vybavení hosté. Během deseti minut dali šest branek a ve 24. minutě vedli 16:86, čímž rozhodli o osudu zápasu.

Ve druhém poločase dal trenér německého klubu Kent Harry Andersson příležitost všem hráčům z lavičky, kteří také ukázali své kvality. Karviná neměla sebemenší naději, že Flensburgu oplatí osmigólovou porážku z prvního vzájemného zápasu v Německu.

Podle trenéra Karviné Jiřího Kekrta byl zápas i přes vysokou porážku pro jeho svěřence dobrou zkušeností. "Byl bych nerad, aby se z této porážky dělaly nějaké závěry. Hosté mají mnoho dokonalých hráčů. Nám chybí kvalitní náhradníci," konstatoval kouč. "Věřím, že tento výsledek nebude mít dopad na průběh dalších střetnutí v Lize mistrů," řekl Kekrt.

Kouč hostů Andersson tvrdil, že se jeho tým na zápas s Karvinou důkladně připravoval, protože touží postoupit do vyřazovací fáze z prvního místa. "Nechtěli jsme udělat takový kopanec, který se nám stal v Prešově. Poučili jsme se z úvodního utkání a pohlídali jsme si střelce Horáka," řekl Andersson. Své svěřence chválil hlavně za první poločas. "V úvodní půli jsme podali nejlepší výkon v sezoně. Také obrana fungovala v Karviné lépe než v domácím prostředí. Pro vývoj zápasu byl rozhodující devítibrankový náskok v prvním poločase," konstatoval.

Karviná sehraje další zápas ve skupině H 7. listopadu na hřišti Metkoviče, který zatím nedokázal v soutěži bodovat. Flensburg přivítá doma Prešov.

Výsledek - skupina H:
Karviná - Flensburg 27:39 (12:21)
Nejvíce branek: Kůst 6/3, Prachař, Horák, Sobol, Szymanski a Mrozek po 3 - Šprem 8, Christiansen 8/5, Stryger a Lackovič 6. Rozhodčí: Krašna, Vodapivec (Slovin.). Sedmimetrové hody: 5/3 - 5/5. Vyloučení: 3:3. Diváci: 1500.