Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalisté do 17 let podruhé vyhráli a jsou ve čtvrtfinále MS

4. července 2012 14:43 - Kaunas

Čeští basketbalisté do 17 let při premiérové účasti na mistrovství světa postoupili do čtvrtfinále. Na turnaji v Kaunasu si po úvodní výhře nad Francií připsali druhé vítězství nad Egyptem 78:70. Ve skupině tak obsadili čtvrtou příčku a ve čtvrtfinále je čeká repríza loňského neúspěšného finále evropského šampionátu šestnáctiletých s Chorvatskem.

"Dosáhli jsme obrovského úspěchu a věřím, že kluci ještě neřekli poslední slovo a dočkáme se ještě alespoň jedné výhry," prohlásil trenér Petr Treml.

Jeho svěřenci ve skupině nejprve zdolali Francii, poté prohráli s USA, těsně s Austrálií i Čínou a dnes vybojovali potřebnou druhou výhru nad Egyptem. Hlavní zásluhu na ní měl pardubický Martin Peterka, autor 21 bodů. Rozehrávač Radovan Kouřil přidal 12 bodů a 12 asistencí. Vicemistři Evropy z loňského roku tak překvapivě postoupili na úkor favorizované Francie.

Nyní se mohou pokusit Chorvatsku oplatit loňskou prohru 57:67 z finále ME. Čeká je však nelehký úkol, jelikož Chorvaté v soutěžních zápasech už šestnáctkrát v řadě neprohráli.

Mistrovství světa v basketbalu hráčů do 17 let v Litvě:
ČR - Egypt 78:70 (23:11, 42:23, 60:43)
Nejvíce bodů ČR: Peterka 21, Slanina 13, Kouřil 12.
Český tým postoupil do čtvrtfinále, v pátek se utká s Chorvatskem.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty