Rubriky:

Míčové sporty

Český házenkář Jícha se upsal Kielu na další čtyři roky. Za kolik všichni tají

16. července 2012 11:42 - Berlín
(Aktualizováno: 16. července 2012 12:48)

Filip Jícha se upsal Kielu na další čtyři roky. Český házenkářský reprezentant tak bude za tým německého mistra hrát až do června 2016. Kolik si třicetiletý hráč za tu dobu vydělá všichni úzkostlivě tají.

 

ČTK

Jícha, který v minulé sezóně pomohl Kielu k vítězství Lize mistrů, bundeslize a Německém poháru, podepsal novou smlouvu v neděli před zahájením klubové přípravy na nový ročník. "Moje rodina i já se v Kielu cítíme dobře. Proto jsem rád, že jsem prodloužil smlouvu," uvedl Jícha, jehož kontrakt měl původně skončit 30. června 2014.

Nejlepší házenkář světa z roku 2010 měl prý nabídky i z jiných velkých klubů. "Kiel ale byl a je pro mne první volbou," zdůraznil Jícha, který za Kiel nastupuje od roku 2007, kdy přišel z konkurenčního Lemga.

Dohodli se rychle

"Dohodli jsme se rychle. Filip je vůdčí hráč oblíbený fanoušky a jeden z nejlepších házenkářů na světě, proto jsme si ho chtěli bezpodmínečně dlouhodobě smluvně zavázat. Navíc věříme, že se díky tomuto rozhodnutí staneme magnetem pro další hráče světové třídy," komentoval dohodu šéf klubu Klaus Elwardt.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty