Welschův Boston začal NBA prohrou s Philadelphií

NEW YORK

Basketbalistům Bostonu a Jiřímu Welschovi se nepodařil vstup do sezóny NBA. Celtics prohráli doma 95:98 s Philadelphií a Welsch se za 23 minut ve hře trefil jen jednou za dva body, další čtyři přidal z trestných hodů. Bostonu nebyl nic platný famózní výkon Paula Pierce, autora 35 bodů. Pilíř domácího týmu minul s klaksonem trojkový pokus o vyrovnání.

Jen v poslední minutě to byla už třetí neúspěšná trojka Bostonu, jehož hráči v závěrečných téměř osmi minutách dokázali dát jen jediný koš. Radovali se tak hostující kanonýr Allen Iverson (30 bodů) a trenér Jim O'Brien, který v uplynulé sezóně skončil po čtyřech letech právě v Bostonu. Naopak jeho protějšek Doc Rivers si musí na premiérový triumf v novém působišti počkat.

O´Neal se předvedl Miami

Ostře sledovaný debut v novém týmu se celkem vydařil i Shaquillu O'Nealovi. Vstřelil 16 bodů, přidal pět doskoků a byť byl neschopný z šestek, slavil s Miami vysoké vítězství 100:77 v New Jersey. Domácí hráli bez zraněné hvězdy Jasona Kidda, zato s Alonzem Mourningem, který v prvním soutěžním zápase necelý rok po transplantaci ledviny stihl za 14 minut sedm bodů a pět doskoků.

O'Neilův přínos však neměl takový význam jako vystoupení Steva Francise při jeho premiéře v dresu Orlanda. Šikovný rozehrávač, který přišel z Houstonu výměnou za kanonýra Tracyho McGradyho, dal Milwaukee 26 bodů a hlavně jeho poslední koš byl důležitý, protože dvě desetiny před koncem rozhodl o vítězství 93:92. "Už jsem v životě pár košů dal, ale tenhle byl jedinečný, protože rozhodl můj úplně první zápas v klubu," řekl Francis. Po 21 měsících promarněných kvůli zraněním se 20 body přihlásil zpět Grant Hill, který mu na vítězný koš přihrál.

Nejužitečnější hráč uplynulé sezóny Kevin Garnett hned v prvním zápase ukázal, že přes léto neztratil nic na svém umění. Na vítězství Minnesoty nad New Yorkem 99:93 měl podíl 28 body a 20 doskoky. Zato týmu Los Angeles Lakers nepomohlo k úspěchu v Utahu ani 38 bodů Kobeho Bryanta. I přes skvělé představení své hvězdy předvedli Lakers jeden z nejslabších střeleckých výkonů v klubové historii, protože prohráli 78:104.

Boston - Philadelphia 95:98
Nejvíc bodů: Pierce 35 - Iverson 30
Nejvíc doskoků: Pierce 13 - Dalembert a Kenny 10
Nejvíc asistencí: Payton a Pierce 8 - Iverson 6
Cleveland - Indiana 104:109 ve 2. prodl.
Nejvíc bodů: Ilgauskas 35 - Artest 31
Nejvíc doskoků: Ilgauskas 18 - Pollard a Jackson 10
Nejvíc asistencí: James 8 - Tinsley 14