Francie - Česko 1:3, 2:3 České volejbalistky porazily v přípravě Francii

České volejbalistky porazily v přípravných zápasech před kvalifikačními turnaji o postup na mistrovství Evropy Francii v sobotu 3:1 a v dnešní odvetě 3:2. Třetí utkání se hraje v pondělí od 19:00 v Andrézieux-Bouthonu.

V prvním duelu měly české reprezentantky s výjimkou druhého setu vývoj utkání pod kontrolou a zvládly i koncovku závěrečné čtvrté sady, kterou vyhrály 25:23. Italský trenér českého týmu Carlo Parisi vsadil na základní šestku s Karolínou Bednářovou na liberu.

"Francouzky byly vyrovnanými soupeřkami. V naší hře bylo ještě dost nevynucených chyb, teprve se sehráváme. Nejlepší výkon jsme podaly ve třetím setu," uvedla smečařka Helena Havelková.

Druhý duel přinesl vyrovnanější partii. České volejbalistky prohrávaly 1:2, podařilo se jim ale srovnat skóre a rozhodující tie-break vyhrály 15:11.

Francie - ČR 1:3 (-22, 17, -19, -23)
Sestava ČR: Kossányiová, Monzoniová, Pastulová, Mühlsteinová, Kvapilová, Havelková, libero Bednářová - Havlíčková, Pastulová, Vincourová, Svobodníková. Trenér: Parisi.