NBA: Boston znovu prohrál

NEW YORK

Basketbalista Jiří Welsch se s Bostonem ani ve druhém utkání v novém ročníku NBA nedočkal vítězství. Jeho tým prohrál s Indianou 94:100, český hráč dal během patnácti minut strávených na palubovce čtyři body a doskočil stejný počet míčů. Právě Indiana v minulé sezoně vyřadila Boston hned v prvním kole play off.

Tentokrát měli Celtics dobrou příležitost se soupeři pomstít, neboť Indiana nastoupila bez čtyř zraněných hráčů včetně opory Reggieho Millera. Otazník visel i nad účastí Jermaina O'Neala, který se ale na poslední chvíli rozhodl hrát a s 19 body patřil na palubovce k nejlepším. Nejlepším střelcem vítězů byl s 28 body Ron Artest. Indiana dokázala zvítězit po osmé v řadě ve vzájemných utkáních.

"S tolika kluky mimo hru jsme to jen zkusili a vyšlo to. Až se vrátí, budeme ještě mnohem lepší," uvedl Artest, který navíc úspěšně bránil největší hvězdu domácích Paula Pierce. Boston tak prohrál i druhé utkání pod vedením nového trenéra Doka Riverse, jenž po minulé sezoně nahradil Johna Carrolla.

Detroit neuspěl v Kanadě

Obhájci titulu z Detroitu utrpěli první porážku v sezoně v Torontu, kde prohráli 89:101. Mistrovský tým s vyhlášenou defenzivou obdržel přes sto bodů poprvé od únorového zápasu s Dallasem. Detroitu chyběl trenér Larry Brown, který se ve středu podrobil operaci kyčle a mužstvo bez něj bude asi deset dní. Duel rozhodl výkon náhradníků: ti domácí přestříleli své konkurenty v poměru 30:8.

Prestižní souboj dvou adeptů na titul v Los Angeles vyzněl lépe pro San Antonio, které porazilo Lakers 105:96. Hlavním strůjcem úspěchu byl Tim Duncan, který si připsal 26 bodů a 16 doskoků. Druhé porážce Lakers v sezoně nezabránilo ani 28 bodů Kobeho Bryanta, který odehrál 45 minut. Domácí téměř celou dobu doháněli ztrátu, ve třetí čtvrtině prohrávali dokonce o 18 bodů.

Chicago se neubránilo

Chicago dlouho vzdorovalo ambicióznímu New Jersey a podlehlo mu až ve druhém prodloužení 106:111. Hlavní postavou vítězů byl Richard Jefferson, jenž dal 26 bodů a 21 doskoky si utvořil osobní rekord. Vidět byl i Alonzo Mourning, který ve druhém zápase po transplantaci ledvin nastřílel 17 bodů.

"Cítím se dobře. Vím, na co mám. Dokážu se ještě zlepšovat, ale potřebuji hrát," uvedl Mourning. Chicagu nepomohlo ani životní střelecké maximum Kirka Hinriche, jenž dal 34 bodů.

Nejtěsnějším rozdílem 90:89 zvítězilo Orlando v New Orleans a stejně jako v jeho prvním duelu v sezoně dal rozhodující koš Steve Francis. Tentokrát se trefil necelé tři sekundy před koncem. Hostující Baron Davis se blýskl 36 body.