Česko - Rakousko 3:0Volejbalisté porazili Rakousko a jsou bod od postupu na ME

Ostrava

České volejbalisty dělí bod od postupu na mistrovství Evropy v roce 2013. V prvním utkání druhé části kvalifikace dnes v Ostravě porazili Rakousko 3:0 po setech 25:19, 28:26 a 25:18. Svěřenci trenéra Stewarta Bernarda jsou po čtyřech zápasech bez porážky v čele skupiny C a před druhými Chorvaty mají dva zápasy před koncem náskok šesti bodů.

V sobotu hrají volejbalisté od 18:00 s Makedonií a nakonec v neděli s Chorvaty. Ti dnes právě s Makedonií prohráli, a proto stačí českému týmu k postupu jen bod.

Češi nastoupili do zápasu s uzdraveným smečařem Janem Štokrem, který hrál výborně a postaral se o 17 bodů. V prvním i třetím setu si volejbalisté brzy vypracovali rozhodující náskok, útočné duo domácího výběru Štokr s Davidem Konečným s jistotou využívalo nekompaktní obrany Rakušanů na síti.

Dramatická byla jen druhá sada. Češi už vedli 22:19, ale pak chybovali a nechali soupeře srovnat na 23:23. Při prvním setbolu zkazil Konečný servis, při druhém trefil podání do sítě kapitán Hudeček. Ani třetí setbol volejbalisté neproměnili, radovali se až po čtvrté možnosti a půlhodinovém boji.

"Měli jsme tam určité výpadky ve hře, ale celkově jsme spokojeni. Chytili jsme první set a začátky na turnajích jsou důležité. Počítá se výhra," řekl po utkání Štokr, který v týdnu léčil bolavá záda.

Úvod zápasu vyšel českým reprezentantům podle představ. "První set byl dobrý, byli jsme koncentrovaní. Ale ve druhém setu jsme polevili. Nedohráli jsme nějaké akce a možná nás to rozhodilo z koncentrace," poznamenal Štokr, podle kterého se tým z menší nepohody dostal dobrým startem třetí sady. "Jenom škoda, že jsme nenechali Kubu Janoucha dohrát. Sám jsem tam udělal nějaké zbytečné chyby," dodal Štokr.