České házenkářky prohrály na turnaji v Chebu i s Maďarskem

Cheb

České házenkářky prohrály i svůj druhý zápas na přípravném turnaji O štít města Chebu. Po čtvrteční porážce od Slovenska dnes v souboji účastníků prosincového evropského šampionátu podlehly Maďarsku 31:35. Vystoupení na turnaji uzavřou svěřenkyně trenéra Jana Bašného v sobotu proti Islandu.

Bašný proti Maďarkám promíchal sestavu a nasadil hráčky, které nehrály se Slovenskem. Zatímco ve čtvrtečním utkání svítil na ukazateli skóre až do sedmé minuty bezbrankový stav, dnes se hrálo mnohem ofenzivněji.

Češky začaly lépe a většinu první půle vedly. Po čtvrthodině hry gólovou sérií zvýšily na 12:8, jenže náskok ještě do pauzy ztratily.

Po poločasové remíze 16:16 pokračovala vyrovnaná házená i v druhé půli. Maďarky rozhodly o své výhře až v závěru. Od stavu 29:29 vstřelily pět branek po sobě a po čtvrtečním triumfu nad Islandem se mohly radovat z druhého vítězství na turnaji.

Tradiční klání v Chebu je pro reprezentantky první přípravou v této sezoně před prosincovým mistrovstvím Evropy v Srbsku, kam se Češky probojovaly po osmi letech. Také Maďarky a Islanďanky se na západě Čech chystají na blížící se šampionát, Eura se nezúčastní jen Slovenky.