Rubriky:

Míčové sporty

Česko - Maďarsko 3:1

Volejbalistky porazily Maďarsko a zajistily si účast v baráži

14. září 2012 17:09 - Budaörs

České volejbalistky porazily v kvalifikaci mistrovství Evropy v Budaörsu domácí Maďarsko 3:1. Maďarky sice vyhrály první sadu, další sety se však už odehrály pod taktovkou jistějších českých reprezentantek. V tabulce jsou české volejbalistky na druhém místě a zajistily si postup do baráže.

Na vedoucí tým skupiny F Bulharsko ztrácejí dva body. Přímý postup z prvního místa by jim zajistilo už jen klopýtnutí Bulharska v sobotním posledním zápase s Maďarskem a očekávané tříbodové vítězství českého týmu nad Lotyšskem, které v kvalifikaci zatím nezískalo ani bod.

Hodně nečekaných zvratů nabídla hned první sada. Do ní vstoupily mnohem lépe české vítězky Evropské ligy, které své soupeřky přehrávaly zejména důrazem v útoku. Za stavu 14:8 se ale najednou suverénní projev českých volejbalistek zcela vytratil. Zoufale zápasily s příjmem, jejich akce ztratily přesnost a ukvapená hra se podepsala na stoupající nervozitě.

V bouřlivé domácí kulise se maďarské volejbalistky chytly, bodovou šňůrou 8:1 nečekaně otočily výsledek a režii koncovky prvního setu převzaly do svých rukou. České hráčky se utápěly ve zbytečných chybách a herních nedorozuměních. Hostující tým sice ještě snížil na rozdíl jediného bodu 20:21, závěr už ale ovládly dravější domácí hráčky.

"Doplatili jsme na několik zbytečných chyb. Soupeřky zlepšily obranu na síti. Naše útoky končily na blocích Maďarek, které odvedly v závěru prvního setu velmi dobrý výkon," uvedl po utkání trenér Carlo Parisi, který se ještě v koncovce pokusil zastavit maďarský tlak zařazením Vincourové na post nahrávačky místo Mühlsteinové.

Nevydařená koncovka poznamenala výkon českých volejbalistek i v úvodu druhého setu, kdy rozjeté Maďarky uhrály první čtyři body. Postupně se ale svěřenkyně trenéra Parisiho uklidnily, srovnaly na 6:6 a od té chvíle již diktovaly tempo utkání. Do jejich hry se vrátil klid z úvodu prvního setu.

Soustředěně hrající český tým pak už s přehledem vyhrál druhou sadu v poměru 25:16. Podobný průběh měly i další dva sety, v nichž už neměly snaživé Maďarky nejmenší šanci na zvrat. "Naše hra se od druhého setu postupně zlepšovala a už neměla výkyvy," dodal Parisi.

Kvalifikační turnaj o postup na mistrovství Evropy volejbalistek v Budaörsu (Maďarsko):        
Maďarsko - ČR 1:3 (21, -16, -17, -13)        
Rozhodčí: Skudnik (Slovin.), Flueckiger (Švýc.). Čas: 101 min. Diváci: 60.        
Sestava a body ČR: Havelková 14, Pastulová 9, Havlíčková 21, Kossányiová 11, Monzoniová 11, Mühlsteinová 1, libero Bednářová - Dostálová, Vincourová 4, Jakubšová. Trenér: Parisi.        
Bulharsko - Lotyšsko 3:0 (14, 18, 10).        
1. Bulharsko 5 3 2 0 0 15:4 13
2. ČR 5 3 0 2 0 13:7 11
3. Maďarsko 5 2 0 0 3 7:11 6
4. Lotyšsko 5 0 0 0 5 2:15 0
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty