Rubriky:

Míčové sporty

Házenkáři Lovosic postoupili do druhého kola Poháru EHF

15. září 2012 19:34 - Rijeka

Házenkáři Lovosic postoupili do druhého kola Poháru EHF. Dnes v Rijece sice se Zametem prohráli 32:33, výhra 27:23 z domácího utkání jim však stačila k premiérovému postupu do dalšího kola, ve kterém narazí na Vardar Skopje.

"Utkání jsme od začátku kontrolovali a vedli jsme o dvě o tři branky až do 56. minuty. Ani potom jsme neprohrávali víc než o gól. Podali jsme velmi dobrý výkon," řekl trenér Lovosic Vojtěch Srba.

Český tým vyhrál první poločas 19:15, ale po osmi minutách druhé půle slibný náskok ztratil. Vyrovnání se domácí dočkali ve 44. minutě a pět minut před koncem se Zamet poprvé dostal do vedení. Na zvrat postupové matematiky to však nestačilo.

"Byli jsme dobře připravení na obranu soupeře a od začátku nám dobře fungovala spolupráce v útočné fázi. Tomu odpovídá i devatenáct branek, které jsme nastříleli v prvním poločase. Bohužel jsme k tomu nepřidali důraz v obraně. Dostali jsme patnáct branek a ve druhé půli osmnáct," uvedl Srba.

Házenkáři Lovosic startují v evropských pohárech teprve podruhé. Před čtyřmi roky na kvalifikačním turnaji Vyzývacího poháru v srbském Čačaku neuspěli poté, co v rozhodujícím duelu podlehli domácímu celku těsně 25:26.

Odvetný zápas 1. kola Poháru EHF házenkářů v Rijece:
HC Zamet (Chorv.) - HK Lovosice 33:32 (15:19)
Nejvíce branek: Lončarič 9, Sakič 6, Hrvatin 5, Čosič 4 - Motl 9, Berka 6, Krahulík 5, Chroustovský, Škvařil oba 4. Rozhodčí: Erdogan, Özdeniz (oba Tur.). Sedmimetrové hody 4/2 - 5/4. Vyloučení: 3:2. Diváci: 1000. První zápas 23:27, postoupily Lovosice.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty