Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky se na ME utkají s Chorvatskem, Litvou a Běloruskem

21. září 2012 17:27 - Paříž

České basketbalistky si na mistrovství Evropy 2013 ve Francii zahrají ve skupině D s Chorvatskem, Litvou a Běloruskem. Rozhodl o tom dnešní los v Paříži, které poslal tým do jedné ze dvou papírově obtížnějších skupin. Ta se odehraje v západofrancouzském městě Trélaze, kde je hala pro 5000 fanoušků. Šampionát začne 15. června.

 

Milan Malíček, Právo

Češky na úvod vyzvou Bělorusko, o den později změří síly s Litvou a skupinu zakončí proti Chorvatsku.

Los základních skupin ME basketbalistek 2013 ve Francii:
Skupina A: Turecko, Slovensko, Černá Hora, Ukrajina.
Skupina B: Rusko, Itálie, Švédsko, Španělsko.
Skupina C: Francie, Velká Británie, Srbsko, Lotyšsko.
Skupina D: Česko, Chorvatsko, Litva, Bělorusko.

Se všemi soupeřkami mají pozitivní bilanci

Na Češky, které budou obhajovat čtvrté místo z loňského mistrovství v Polsku, čekají dva čtvrtfinalisté ME 2011 a semifinalista ME 2009 a MS 2010 Bělorusko. Trenéra Lubora Blažka, který by měl být v nejbližších dnech potvrzen ve funkci kouče české reprezentace i pro další roky, může těšit alespoň pozitivní bilance se všemi třemi soupeři.

S Běloruskem se Češky potkaly v základní skupině už na minulém mistrovství a vyhrály 67:62. Před dvěma roky pak Bělorusko porazily v semifinále mistrovství světa v Karlových Varech 81:77. Nejčerstvější zkušenost mají s Chorvatskem, které na nedávných olympijských hrách porazily 89:70. Loni na ME pak ve čtvrtfinále vyhrály 79:63.

Také s Litvou se utkaly na posledním evropském šampionátu, kde vyhrály v osmifinálové skupině 63:59. Ovládly i oba souboje na ME 2007. V případě postupu se Češky utkají v osmifinálové skupině s postupujícími ze skupiny C, kde jsou domácí Francie, Velká Británie, Srbsko a Lotyšsko.

"Odhadovat naše ambice je nyní ještě předčasné. Osmifinálová skupina vypadá schůdně. My se ale nyní musíme soustředit především na sebe. Bude hodně záležet na tom, aby byly hráčky zdravé a aby se tým sešel v co možná nejsilnější sestavě," pravil místopředseda České basketbalové federace Jiří Zídek, který byl losování osobně přítomen.

Šampionát hostí pět francouzských měst

Papírově obtížná skupina je i B, kde se sešly obhájkyně titulu z Ruska, Itálie, Švédsko a Španělsko. Skupinu A tvoří Turecko, Slovensko, Černá Hora a Ukrajina a skupinu C Francie, Velká Británie, Srbsko a Lotyšsko.

Šampionát se příští rok v červnu uskuteční v pěti francouzských městech Lille, Mouilleron-le-Captif, Orchies, Trélazé a Vannes. Ze čtyř základních skupin postoupí vždy tři nejlepší celky do dvou osmifinálových skupin po šesti. Po nich pak bude turnaj pokračovat vyřazovací fází pro čtyři nejlepší celky z každé skupiny.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty