Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalista Veselý se těší na první pořádnou sezónu v NBA

24. září 2012 10:51 - New York

Český basketbalista Jan Veselý se po předchozí zkrácené základní části těší na první pořádnou sezónu v zámořské NBA. Pro hráče týmu Washington Wizards to bude nová zkušenost, jeho premiérový ročník v severoamerické lize poznamenala výluka, kvůli níž začala soutěž až o Vánocích.

 

Milan Malíček, Právo

"Těším se na to, až zažiju 82 zápasů v základní části, jak to bude všechno probíhat a všechno kolem toho," řekl Veselý. Dodal, že celé léto bylo dlouhé a času bez zápasů hodně. "Takže se těším, až se začne, až se začnou hrát první přípravné zápasy."

Útok na play-off

Tréninkový kemp Wizards se otevře 2. října. Samotná soutěž pak pro Washington vypukne 30. října, kdy Veselého a spol. bude hostit Cleveland. Minulá sezóna týmu nevyšla, do té nové půjde s přáním zaútočit na play-off.

"Strávil jsem v létě dost času tím, abych zlepšil svoje individuální dovednosti jako střelbu nebo driblování. Snažil jsem se na tom pracovat. Týmově se budeme snažit o co nejlepší basket a vyhrávat co nejvíce zápasů," uvedl dvaadvacetiletý rodák z Ostravy.

New York ho neláká

Ve Washingtonu si během uplynulé sezóny zvykl a třeba za New York, kde se o víkendu potkal s přáteli, by jej nevyměnil. "Nemám rád davy lidí, takže mě New York moc neláká. Washington mám rád, je to takové evropské město, protože tam nejsou velké budovy. Není tam ani moc dopravních zácp. Je to takové klidné město," podotkl.

Problém ale podle něj někdy ve Washingtonu bývá s publikem. V hlavním městě Spojených států jsou lidé z celé země a na zápasech to někdy bývá znát. "Jsou tam fanoušci Bostonu, New Yorku, Miami, takže (v zápasech) s těmito velkými týmy si někdy myslíme, že nejsme domácí mužstvo,"sdělil Veselý, který byl v předchozím působišti v Bělehradě zvyklý na tamní zapálené fanoušky. Jedním dechem ale říká, že když Wizards hrají dobře, lidé jim to dají najevo.

Ve Washingtonu žije se snoubenkou

Veselý v americkém hlavním městě žije se snoubenkou. Ve volném čase si zajdou třeba do restaurace či některého z početných washingtonských muzeí. Občas ho někdo pozná na ulici, ale není to prý nijak extrémní. V kině ale byl jenom jednou. Veselého totiž příliš nenadchl americký systém, kdy si člověk nekupuje lístek na konkrétní sedadla. Když tak přijde do kina pozdě, sedí na špatných místech.

V minulé sezóně si ale Veselý několikrát našel čas na NHL a viděl například zápas Capitals s tehdy ještě Jágrovou Filadelfií či Bostonem. Na současnou výluku nejvyšší zámořské hokejové soutěže se Veselý dívá se smíšenými pocity. "Na jednu stranu je to dobře, že zase budou chodit lidi víc na nás," zavtipkoval. "Minulý rok jsem ale zažil to samé a nezávidím jim to," dodal vážněji.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty