Rubriky:

Míčové sporty

Nymburk - Ostende 83:65

Basketbalisté Nymburka zdolali Ostende a přiblížili se Eurolize

25. září 2012 19:46 - Nymburk
(Aktualizováno: 25. září 2012 22:49)

Basketbalisté Nymburka dělí od postupu do prestižní Evropské ligy už jen dvě výhry. V úvodním utkání kvalifikace totiž v úterý porazili Ostende 83:65 a postoupili do semifinále. V něm narazí na pořadatele turnaje a loňského účastníka Euroligy Cantú. Italský celek porazil v úterním čtvrtfinálovém duelu bulharského soupeře Academic Sofia 87:79. Český reprezentant Jakub Kudláček za Cantú nenastoupil.

 

Jan Handrejch, Právo

Nymburk měl od začátku mírně navrch, ale přestože několikrát utekl na rozdíl šesti bodů, dlouho se mu nepodařilo odskočit natrvalo. Ostende vždy rychle srovnalo a drželo zápas velmi vyrovnaný.

Na českém šampiónovi ještě byla patrná nesehranost po letní přestavbě kádru, a tak často spoléhal na individuální akce a také na přesnou ruku střelců při pokusech za tři body. Celkem v utkání proměnil 12 trojek z 26 pokusů.

Střelecky se dařilo americké posile Taylorovi, jeho krajanu Abramsovi a pod košem byl tradiční oporou Benda. Naopak v obraně dělal Nymburku největší problémy Lojeski, k němuž se postupně přidali také Katnič a Wright, kteří táhli ofenzivu Ostende.

Problémem Nymburka však byli především až příliš úzkostliví rozhodčí, kteří pískali téměř každý kontakt. Nymburk se tak dostal už ve třetí čtvrtině do vážných problémů s fauly a trenér Ginzburg musel hodně točit se sestavou. Zejména na rozehrávce, kde měli po čtyřech faulech všichni tři basketbalisté. České mistry to ale paradoxně spíše posílilo a zlepšili obranu celého týmu. Soupeř se tak musel častěji uchylovat k nepřipraveným střelám.

Klíčová pasáž přišla v závěru třetí čtvrtiny. Dvě důležité trojky zaznamenal do té doby trápící se Houška, povedly se brejky a Nymburk odskočil na osm bodů. Tentokrát už domácí náskok nepustili. Přispěl k tomu také Abrams, který v úvodu poslední části skóroval nejprve nájezdem a vzápětí proměnil těžkou trojku přes obránce.

A když dal Houška šest minut před koncem další trojku, činil náskok Nymburka už 15 bodů. Ostende to definitivně zlomilo a jeho hra se rozpadla. Český mistr poté na palubovce dominoval a v poklidu si pohlídal postup.

Kvalifikační turnaj o Evropskou ligu basketbalistů:
Nymburk - Ostende 83:65 (22:22, 44:43, 68:62)
Nejvíce bodů: Abrams 15, Benda 14, Taylor 13, Pavkovič 10, Houška 9 - Lojeski 16, Katnič a Wright po 14, Stojič 7. Rozhodčí: Arteaga (Šp.), Dozai (Chorv.), Gkontas (Řec.). Fauly: 30:21. Pět chyb: 35. Abrams, 37. Taylor (oba Nymburk). Trestné hody: 17/11 - 27/22. Trojky: 12:3.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty