Basketbalistky Hradce vyhrály v Trutnově po prodloužení, derby rozhodla Hartigová

Koš pivotky Michaly Hartigové v poslední sekundě prodloužení rozhodl o vítězství basketbalistek Hradce Králové ve východočeském derby na palubovce Trutnova. Hostující tým vyhrál v rámci 4. kola Excelsior ligy 81:79 a uštědřil soupeři ve čtvrtém kole první porážku. Stoprocentní bilanci si udržel IMOS Brno, který porazil Strakonice rozdílem 30 bodů (80:50).

Do prestižního duelu v Trutnově ve výborné divácké kulise vstoupil lépe Hradec a první čtvrtinu vyhrál o 11 bodů. Trutnov ale v 16. minutě otočil na 25:24. Další průběh byl vyrovnaný. V závěru normální hrací doby domácí tým mohl rozhodnout, ale Andersonová střelu neproměnila. Podobnou šanci měl Trutnov v závěru prodloužení, ale míč ztratil a z poslední akce rozhodla Hartigová.

Hradecká pivotka dala celkem 19 bodů, o bod víc nasbírala nejlepší střelkyně zápasu Mišurová. V domácím týmu nastřílela 19 bodů Andersonová, jež přidala 16 doskoků.

V čele ligy je IMOS Brno před USK Praha. Obhájkyně titulu však mají zápas se Slovankou na programu v neděli.