Basketbalisté Nymburka padli na úvod VTB ligy v Nižném Novgorodu

Nižnij Novgorod

Basketbalisté Nymburka se úvodní zápas v novém ročníku VTB ligy nevydařil. Ve skupině B prohráli na palubovce Nižného Novgorodu 66:82, když vysoký náskok soupeře snížili díky 27 bodům v závěrečné čtvrtině.

Nymburský basketbalista Petr Benda (vlevo) - ilustrační foto.

Nymburk ztratil zápas ve druhé čtvrtině, kterou po vyrovnané úvodní části ovládli domácí poměrem 25:8. Do druhé půle svěřenci trenéra Ronena Ginzburga vstoupili s výraznou ztrátou 21 bodů a vysokou porážku zmírnili až v posledním dějství, které vyhráli 27:17.

Střelcem zápasu byl nymburský Aubrey Coleman s 20 body. Ze spoluhráčů se mu ale nikdo nepřiblížil, pouze Petr Benda zaznamenal deset bodů. V dresu Novgorodu byl nejlepší Obadiah Throtter se 14 body a nejméně deset bodů si připsalo dalších pět hráčů.

Další zápas VTB ligy čeká českého šampiona za týden, kdy v domácí hale přivítá čtvrtý celek minulého ročníku Lokomotiv Kubaň Krasnodar.

VTB liga basketbalistů, skupina B:
Nižnij Novgorod - ČEZ Basketball Nymburk 82:66 (19:15, 44:23, 65:39)
Nejvíce bodů: Throtter 14, Antonov 13, Zibirov 12, Panin 12 - Coleman 20, Benda 10, Abrams 7. Trestné hody: 15/11 - 25/19. Fauly: 27:18. Trojky: 11:5.