Nymburk přestřílel nováčka, Děčín vyhrál nad Prostějovem

Basketbalisté Nymburka pokračují ve vydařeném vstupu do sezóny. Podruhé z úvodních tří kol překonali stobodovou hranici, když nováčka nejvyšší soutěže Jindřichův Hradec na jeho hřišti přestříleli 103:79. Děčín ve šlágru kola porazil posledního finalistu Prostějov 88:75.

Basketbalisté Nymburka.

Nymburk začal tradičně silně a jen za první čtvrtinu nasázel 31 bodů. Jenže Jindřichův Hradec ukazoval, že bude silným nováčkem, a kladl favoritovi odpor. Druhou čtvrtinu dokonce vyhrál. Ve druhé půli ale Nymburk přeci jen prokázal své kvality a dovedl zápas do poklidného vítězství.

Nejlepším střelcem utkání byl s 21 body nymburský Hruban, jen o dva body méně přidal Abrams. Nymburk konto soupeře zatížil hned 13 trojkami.

Děčín si připsal vydařený vstup do sezóny. Po volném losu v 1. kole a kvůli vážnému zranění Jakuba Houšky předčasně ukončeném duelu s Pardubicemi si dnes Severočeši připsali cenné vítězství nad posledním finalistou Prostějovem. Klíčová byla poslední minuta třetí čtvrtiny, kdy Děčín dokázal ze dvou bodů odskočit na rozdíl devíti, a náskok už nepustil. V klíčové fázi zápasu tým reprezentačního kouče Budínského střelecky táhli zejména Jiříček a Sedmák.

Stoprocentní zůstávají po dvou dohraných zápasech Pardubice, které dnes vyhrály 86:80 ve slovenských Levicích. Američan Muirhead se oklepal z nepříjemného zážitku z minulého zápasu, v němž byl po jeho zákroku Houška po pádu na palubovku v ohrožení života, a dnes zatížil konto soupeře 19 body.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 3. kolo:
Ostrava - Kolín 75:68 (24:13, 39:32, 54:45)
Nejvíce bodů: Wilson 23, Ames a Jurečka po 11, Pelikán 10 - Bolds 20, Zuzák 15, Field 8. Rozhodčí: Paulík, Kurz, Večeřa. Fauly: 24:23. Trestné hody: 22/15 - 35/26. Trojky: 8:4.
Děčín - Prostějov 88:75 (20:21, 40:35, 68:59)
Nejvíce bodů: Sedmák 18, Stria 16, Jiříček 13, Sanders 10 - Pandula 20, Dufault 14, Bohačík 12, Švrdlík 10. Rozhodčí: Hruša, Macela, Kec. Fauly: 22:20. Trestné hody: 21/16 - 24/17. Trojky: 8:6.
Levice - Pardubice 80:86 (21:17, 40:43, 63:64)
Nejvíce bodů: Kemp 17, Gottseling 15, Simmons 13, Sýkora 12 - Muirhead 19, Pospíšil 15, Žabas 14, Čarnecký 10. Rozhodčí: Dolinek, Kučera, Holubek. Fauly: 22:16. Trestné hody: 12/9 - 20/15. Trojky: 5:5.
Ústí nad Labem - Chomutov 80:90 (19:26, 32:50, 60:68)
Nejvíce bodů: Reese 22, Tyrna 15, Gavin 13, Nolan 12 - Staněk 26, Bosák 17, Pecka 15, Glover 13, Hanzlík 10. Rozhodčí: Vondráček, Benda, Baudyš. Fauly: 24:22. Trestné hody: 26/17 - 32/28. Trojky: 4:6.
Jindřichův Hradec - Nymburk 79:103 (17:31, 42:52, 60:78)
Nejvíce bodů: Pavlík 14, Dygrýn a Tomanec po 13 - Hruban 21, Abrams 19, Taylor 16, Benda 14. Rozhodčí: Hošek, Galajda, Linhart. Fauly: 30:30. Trestné hody: 35/30 - 32/24. Trojky: 5:13.