Nymburk - Krasnodar 81:74Skvělý vstup do druhé půle přinesl Nymburku výhru

Nymburk

Basketbalisté Nymburka si připsali v nové sezóně VTB ligy první výhru. Po úvodní porážce v Nižném Novgorodu dnes doma udolali posledního semifinalistu soutěže Lokomotiv Krasnodar 81:74. O výhře českého mistra rozhodla skvělá třetí čtvrtina a útočné doskoky.

Basketbalisté Nymburka poslouchají pokyny trenéra Ginzburga

Nymburku v úvodu nešla střelba a dlouho se prosazoval jen aktivní pivot Benda. To Krasnodaru se dařila hra na clony a dosahoval poměrně snadných košů zblízka a po nájezdech. Výsledkem bylo, že hosté rychle získali náskok 12 bodů (18:6). Jenže Nymburk prostřídal a odpověděl šňůrou 8:0.

Ve druhé čtvrtině se Krasnodaru povedlo ještě jednou odskočit na 10 bodů, jenže Nymburk se znovu dokázal rychle vrátit do hry, k čemuž pomohla především zlepšená střelba. Chytil se zejména Abrams, který celkem nastřílel 25 bodů včetně šesti trojek.

Klíčová ale byla třetí čtvrtina, do které Nymburk vstoupil šňůrou 15:0 a získal desetibodové vedení, které už nepustil. Vedle Abramse k tomu přispěl například i pivot Naymick.

V poslední části sice Krasnodar utkání zdramatizoval a presinkem nutil Nymburk k chybám, ale domácí dokázali vždy nápor otupit důležitou střelou jako pět minut před koncem Abrams, který těžkou trojkou přes obránce vrátil Nymburku desetibodový náskok. Koncovku už uhráli domácí v klidu.

"Nezačali jsme dobře. O to je tohle vítězství nad velmi silným a bohatým týmem cennější. Klíčem byla velmi dobrá obrana a doskok," poukázal trenér Nymburka Ronen Ginzburg na to, že Nymburk vyhrál na doskoky 51:30 a na útočné doskoky 20:8. "Ještě to není ideální. Výkony jsou rozpačité, ale to je tak, když se obmění dvě třetiny týmu. Dnes jsme ukázali svoji lepší tvář a doufám, že se to bude zlepšovat a vyvrcholí to při vstupu do Evropského poháru," řekl v rozhovoru pro Nova Sport Benda.

VTB liga basketbalistů:
Skupina B:
ČEZ Basketball Nymburk - Lokomotiv Kubaň Krasnodar 81:74 (14:21, 30:35, 61:48)
Nejvíce bodů: Abrams 25, Benda a Naymick po 12 - Marič a Calathes po 16, Kalnietis 14, Baron 11. Fauly: 22:22. Trestné hody: 21/17 - 18/9. Trojky: 10:5.
CSKA Moskva - Jenisej Krasnojarsk 77:52, Žalgiris Kaunas - Ljubercy MO 80:76 po prodl.
9.Neptunas Klajpeda10172:831
10.Minsk 200610165:791