IMOS Brno - USK Praha 79:62Basketbalistky USK poprvé v sezóně prohrály

Basketbalistky USK Praha utrpěly první porážku v novém ligovém ročníku, v dnešní předehrávce 16. kola nestačily na IMOS Brno a prohrály 62:79. Brňanky tak uhájily vedení v tabulce o skóre před Hradcem Králové, který zvítězil na hřišti VŠ Praha 80:75. Obhájkyně titulu jsou s dvoubodovou ztrátou třetí, mají ale zápas k dobru.

Brňanky o svém vítězství rozhodly v prvním poločase, v němž si vytvořily náskok více než 20 bodů. Hráčky USK nezvládly závěr úvodní čtvrtiny, v němž po šňůře 4:13 pustily domácí do výrazného vedení. Ve druhé půli dokázaly snížit maximálně na rozdíl 14 bodů, víc jim ale soupeřky nedovolily. Střelecky zářila především Farhiya Abdiová, která dala 26 bodů.

Hráčky Hradce Králové naopak na Folimance zápas otočit dokázaly. Po nevydařeném úvodu se v posledních dvou minutách prvního poločasu sedmibodovou šňůrou dostaly do vedení, které pak ve druhé půli navyšovaly až na deset bodů. Necelé dvě minuty před koncem snížila Tarasovová po trestných hodech na rozdíl jediného bodu, Pochobradská ale vzápětí úspěšnou trojkou naděje na obrat znovu zmrazila.