Rubriky:

Míčové sporty

VIDEO: Obdivuhodné! Drobná čínská stařena sází od rána jeden koš za druhým

22. října 2012 08:08 - Če-ťiang
(Aktualizováno: 22. října 2012 09:56)

Obdivuhodnou lásku ke svému vysněnému sportu projevuje každý den pětasedmdesátiletá Číňanka Ču Šu-mej, která je známá pod přezdívkou "Basketbalová stařena". Nedávno také za svůj zápal sklidila uznání a sympatie univerzity Ťin-chua v provincii Če-ťiang, na jejíž hřiště chodí trénovat.

Reuters

Posledních třiadvacet let hraje basketbal jako odreagování od nemocí, chudých životních podmínek a rozvodu se svým manželem. Na basketbalovém hřišti se objeví každý den v sedm ráno a vyzkouší si dvě stě střel na koš. A jen málokdy se nestrefí.

Hrát basketbal bylo jejím snem už od mládí, jenže v tomto sportu neměla šanci, protože byla příliš malá. Nyní se i v pokročilém věku věnuje svému hobby naplno, přestože bere léky na nemocné srdce, šedý zákal a má další zdravotní problémy. Navíc musí vyjít s příjmem 1 113 jüanů (necelých 3500 Kč) na čtvrtletí.

Její zápal nadchl i studenty v kampusu, kteří šíří její příběh po internetu a dokonce rozjeli sbírku na její podporu. Toto gesto Ču Šu-mej velmi ocenila, ale nesouhlasí s ním.

"Vím, že ty peníze pocházejí od jejich rodičů. Oni jsou jen studenti, kde by vzali peníze? Teď se cítím špatně, že si je od nich beru," citovala agentura Reuters "Basketbalovou stařenu".

roj, Sport.cz, Reuters

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty