Basketbalisté USK jsou po páté domácí výhře třetí v lize

Basketbalisté USK vybojovali na domácím hřišti páté vítězství za sebou. Přestože proti Levicím v poslední čtvrtině zcela propadli, nakonec v 8. kole uhájili výhru 84:78 a v tabulce se posunuli na třetí místo. Na druhou Ostravu, která přehrála Ústí nad Labem 85:65, ztrácejí dva body. Ostravané se drží o pouhý bod za favorizovaným Nymburkem.

Domácí na Folimance začali svižně. Soupeř nedokázal pokrýt Stanislava Votroubka, s 19 body nejlepšího střelce, a v dresu USK se navíc dařila střelba za tři body i dalším hráčům. V poločase vedli o 20 bodů a náskok v průběhu třetí čtvrtiny zvýšili až na 33 bodů. Pak ale zvolnili a hosté toho dokázali využít. Závěrečnou část Levice vyhrály poměrem 38:14.

"Samozřejmě jsem za výhru rád, ale šel jsem po zápase do šatny a měl jsem pocit, že jsme prohráli," zlobil se trenér USK Ken Scalabroni s tím, že výkon ze čtvrté čtvrtiny je neomluvitelný. "Hráli jsme hloupě, nezodpovědně a byla to rozhodně nejhorší čtvrtina sezóny. Jediné, co na tom úseku hry bylo pozitivní je, že jsme na konci vyhráli," dodal.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 8. kolo:
Ostrava - Ústí nad Labem 85:65 (17:17, 39:40, 62:49)
Nejvíce bodů: Wilson 20, Ames 19, Zbránek 14, Greene 12 - Krakovič 19, Ličartovský 10. Rozhodčí: Matějek, Nejezchleb, Remenec. Trestné hody: 28/19 - 25/17. Fauly: 23:22. Trojky: 10:6.
USK Praha - Levice 84:78 (23:14, 46:26, 71:40)
Nejvíce bodů: Votroubek 19, Mareš 17, Meno 15, Šotnar 10 - Bilič 17, Simmons 16, Nuhanovič 15. Rozhodčí: Lukeš, Macela, Kučerová. Trestné hody: 17/10 - 19/12. Fauly: 20:21. Trojky: 12:4.
Svitavy - Prostějov 78:97 (24:21, 47:44, 61:72)
Nejvíce bodů: Deloach 17, Moravec 16, Mróz 10 - Švrdlík 21, Dufault 16, Pandula, Bohačík a Prášil po 11. Rozhodčí: Hruša, Kučera, Benda. Trestné hody: 28/23 - 15/11. Fauly: 17:24. Trojky: 7:10.
Jindřichův Hradec - Děčín 87:91 (20:19, 43:44, 65:66)
Nejvíce bodů: Zachrla a Tomanec po 15, Pavlík 14, Dygrýn a Kramný po 12 - Stria 21, Pope, Sedmák a Soukup po 14, Sanders 11. Rozhodčí: Vyklický, Vondráček, Baloun. Trestné hody: 24/17 - 38/24. Fauly: 29:23. Trojky: 8:11.