Rubriky:

Míčové sporty

Baseballisté San Franciska vyhráli Světovou sérii MLB

29. října 2012 07:25 - Detroit

Dvakrát stáli baseballisté San Franciska v letošní play-off na pokraji vyřazení. Vždy ale dokázali sérii otočit a nakonec dokráčeli až do finále MLB, kde v neděli porazili Detroit Tigers 4:3 v desáté směně a celkově zvítězili 4:0 na zápasy. Titul získali během posledních tří let už podruhé.

 

Paul Kitagaki, ČTK/AP

"Unikátní tenhle tým dělá fakt, že je nesobecký, hráči bojují jeden pro druhého, pro fanoušky a nikdy se nevzdávají," řekl kouč Giants Bruce Bochy při předávání trofeje. "Člověka vždycky potěší, když vidí, jaké přináší týmová práce úspěchy."

Giants se v play-off nejprve otočili duel se Cincinnati Reds z 0:2 na 3:2 a pak podobným způsobem ve finále Národní ligy vyřadili St. Louis Cardinals. S obhájci titulu už prohrávali 1:3 na zápasy, ale zbylé tři duely vyhráli.

"Dostali nás na kolena"

Sezónu ukončil výběr Giants ve velkém stylu - vyhrál sedm zápasů v řadě, z toho čtyřikrát soupeřům nepovolil ani jeden doběh. Poslední zápas sezóny rozhodl na hřišti v Detroitu v první nastavené směně odpal Marka Scutara.

"Porazili nás, dostali nás na kolena, prostě odvedli skvělou práci. Je zbytečné hledat nějaké výmluvy. My jsme nepálili. Můžeme jim jen pogratulovat a otočit list," řekl smutně Jim Leyland, trenér Tigers, kteří sice v Americké lize vyřadili v play off New York Yankees, ale na první titul v MLB od roku 1984 nakonec nedosáhli.

Nejlepší byl Kung Fu Panda

Nejužitečnějším hráčem finále se stal třetí metař San Franciska Pablo Sandoval přezdívaný Kung Fu Panda. "Tohle je neskutečný moment mé kariéry, na který se nezapomíná," řekl hráč, který byl při titulu Giants v roce 2010 náhradníkem.

Světová série, finále play off baseballové MLB - 4. zápas:
Detroit - San Francisco 3:4 v 10. směně
(konečný stav série 0:4)
ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty