Č. Budějovice - Budvanska Rivijera 3:0Volejbalisté Budějovic vyhráli v Lize mistrů podruhé v historii

České Budějovice

Volejbalisté Českých Budějovic si v Lize mistrů připsali druhou výhru v historii a první v tomto ročníku. V domácím prostředí dnes svěřenci trenéra Jana Svobody porazili černohorský celek Budvanska Rivijera Budva 3:0.

Rdost volejbalistů Českých Budějovic

"Jsme rádi, že jsme potvrdili jakousi roli favorita. Povedlo se nám před úžasnou návštěvou a atmosférou vyhrát a udržet si postupovou naději ze skupiny," řekl po prvním domácím vítězství v LM českobudějovický blokař Radek Mach.

Rychlá hra soupeřova nahrávače dělala zpočátku Jihostroji problémy, přesto si domácí volejbalisté dokázali v úvodní sadě vypracovat až čtyřbodový náskok. Jenže v koncovce o něj zejména kvůli chybám na příjmu přišli a museli čelit dvěma setbolům. Oba odvrátili a dramatický závěr po úspěšném bloku vyhráli 27:25.

Druhý set měl mnohem jednoznačnější průběh, zato ve třetím dějství musel domácí celek dotahovat čtyřbodovou ztrátu. Především ostřílená trojice Zapletal, Novotný, Pláteník, ale i cenné body druhého smečaře Rojase však nakonec dovedly českého mistra v druhém kole skupiny B k úspěchu. Zápas hned při prvním mečbolu ukončil útok hostů do autu.

"Domácí podali bojovný výkon. Nám se tolik nedařilo, škoda, že jsme nevyhráli první set. Doma se budeme snažit Jihostroji porážku oplatit," řekl hráč černohorského týmu Luka Šuljagič.

Vítězství nad Budvou vylepšilo historickou bilanci Jihočechů v elitní evropské soutěži na 2:24. První výhry v Lize mistrů se České Budějovice dočkaly loni v říjnu, kdy v Itálii nečekaně zdolaly věhlasné Cuneo.