Bielsko-Biala - Brno 3:1Volejbalistky Brna končí v Poháru CEV, budou hrát Vyzývací pohár

Bielsko-Biala

Volejbalistky KP Brno prohrály v odvetném utkání 1. kola Poháru CEV v Bielsko-Biale 1:3. Stejným výsledkem skončil také první zápas. Brňanky jsou ze soutěže vyřazeny a budou pokračovat ve Vyzývacím poháru. V prosinci se v něm utkají s vítězem duelu Anorthosis Famagusta - Doprastav Bratislava.

Oba vzájemné duely měly obdobný průběh. Favorizovaný polský klub měl z velké části zápas pod kontrolou, nevyvaroval se ale výpadků. Po jasně vyhraném prvním setu tým Bielsko-Bialy s českou hráčkou Helenou Horkou v sestavě výrazně polevil. Brňanky převzaly iniciativu, dostaly soupeřky podáním pod tlak a vyrovnaly.

V dalších dvou setech ale opět převzaly režii utkání hráčky Bielsko-Bialy, které už bez větších komplikací dotáhly zápas do vítězného konce. V posledním setu dovolily českému celku uhrát pouze 12 míčů.

Pohár CEV volejbalistek, odveta 1. kola:
Bielsko-Biala - KP Brno 3:1 (17, -22, 17, 12)
Rozhodčí: Todorov (Bul.), Zotovičová (Srb.). Čas: 97 min.
První zápas 3:1, postupuje Bielsko-Biala. Brno bude pokračovat ve Vyzývacím poháru.