Německo - Černá Hora 27:31Příští soupeři házenkářů Černohorci porazili v kvalifikaci Němce

Mannheim

Nedělní druhý soupeř českých házenkářů v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy tým Černé Hory se ve čtvrtek postaral o překvapení vítězstvím na palubovce favorizovaného Německa. V Mannheimu si se sedmým celkem z letošního ME poradil v poměru 31:27, v poločase vedli hosté o šest branek a ještě deset minut před koncem dokonce o osm. Němci se pokusí napravit reputaci v neděli v Izraeli.

Čeští házenkáři porazili v kvalifikaci ME Izrael. Jejich dalším soupeřem bude Černá Hora.

"Jen posledních patnáct minut jsme hráli házenou," řekl kriticky o výkonu německého týmu jeho kapitán Oliver Roggisch.

Černohorci ukázali, že jejich červnové vítězství v play off o účast na světovém šampionátu nad pozdějšími stříbrnými olympijskými medailisty Švédy nebylo náhodné. Brzy se na palubovce papírového favorita kvalifikační skupiny 2 ujali vedení 5:1 a za celý zápas nedali soupeři šanci, aby se dostal do bezprostředního kontaktu. Nejlepším střelcem Černé Hory byl Draško Mvraljevič s osmi góly, na domácí straně se Patrick Wiencek trefil šestkrát.

Český tým po středeční výhře nad Izraelem nastoupí proti domácí Černé Hoře v Baru v neděli od 17:00 SEČ a souboj bude zápasem o první místo v tabulce.