Prostějov - Olomouc 3:1Volejbalistky Prostějova poprvé v extralize ztratily set

Prostějov/Brno

Volejbalistky Prostějova prohrály v extraligové sezoně první set. Po domácím vítězství 3:1 nad Olomoucí, jímž načaly druhou stovku výher nad českými soupeři za sebou, však obhájkyně mistrovského titulu dál vládnou tabulce bez ztráty bodu.

Také druhý Olymp Praha a třetí Frýdek-Místek si zatím udržují stoprocentní úspěšnost, oba týmy ale odehrály o dva zápasy méně než Prostějov. Ten s Olomoucí prohrál úvodní set 24:26, v dalším průběhu byl ale opět suverénní.

Do brněnského derby vstoupilo favorizované Královo Pole překvapivě jako poslední celek tabulky, po hladkém vítězství 3:0 však poslalo na desátou příčku rivalky ze Sportovního gymnázia. Ty jako jediné ještě v soutěži nevyhrály.