Washington - Boston 86:89Veselého Washington nestačil ani na Boston

Washington

Téměř dvaadvacet minut odehrál za Washington Jan Veselý a nevedl si špatně. Český basketbalista přispěl na konto Wizards čtyřmi body a třemi asistencemi. K vítězství to ale nakonec nestačilo. O výhře Bostonu 89:86 rozhodl v infarktovém závěru Paul Pierce, když proměnil dvě minuty před sirénou trojku. Prohru týmu Veselého pak dokonal z trestňáků Jason Terry.

O výhře Bostonu rozhodl Paul Pierce.

Washingtonu citelně chybějí zranění John Wall a Nené, což se právě ve vypjaté koncovce podle kouče Randyho Wittmana hodně projevilo. Wizards totiž po hrozivém úvodu (2:17 na body) ztrátu dotáhli a před vyprodanými tribunami s 20.308 diváky se tři minuty před koncem dostali do vedení 86:84. Jenže po Pierceově trojce ještě Jason Terry proměnil dva trestné hody, když zbývala už poslední sekunda.

"Hledal jsem někoho (zkušeného) na tuhle situaci, jenže teď ho prostě nemáme," litoval trenér Wittman prohrané koncovky. Washington tak padl v úvodu sezóny i podruhé, Veselý dal tentokrát o tři body méně než v úterý v Clevelandu. Pierce nastřílel domácím 27 bodů, ze sestavy Washingtonu si vedl nejlépe náhradník Jordan Crawford s 21 body.

Miami odtáhl Bosh

Obhájci titulu z Miami porazili na domácí palubovce Denver 119:116 hlavně díky 40 bodům Chrise Boshe a přesné střele Raye Allena v závěru. Specialista na střelbu z dálky a nová posila z Bostonu dostála své pověsti a po ideální nahrávce LeBrona Jamese Allen zápas rozhodl. Zamířil přesně tříbodový pokus ve chvíli, kdy zbývalo do sirény 6,7 sekundy.

Vítězný návrat prožili v sobotu basketbalisté Brooklynu, kteří se v létě přestěhovali do newyorské čtvrti přes řeku Hudson z New Jersey a svůj vlastní tým obnovili po dlouhých 55 letech. V novém Barclays Centru zdolali Toronto 107:100.