Prostějov - Nymburk 73:76Basketbalisté Nymburka uhájili v lize neporazitelnost

Basketbalisté Nymburka otočili v posledních čtyřech minutách zápas s Prostějovem a díky vítězství 76:73 uhájili ligovou neporazitelnost. Obhájci titulu ztrácejí po dnešních zápasech 11. kola na druhém místě tabulky bod na vedoucí Ostravu, která zvítězila v Opavě 92:75, mají však zápas k dobru. Třetí USK ztrácejí po prohře v Pardubicích 76:89 na Nymburk čtyři body.

Basketbalisté Nymburka poslouchají pokyny trenéra Ginzburga

Úřadujícím šampionům, kteří ve středu porazili v Evropském poháru Budivelnik Kyjev, se v úvodu zápasu nedařila střelba za dva body a Prostějov si v první pětiminutovce vypracoval mírný náskok. Čtvrtinu vyhráli domácí o osm bodů a do poločasu svůj náskok navýšili na deset bodů. Po přestávce narostla ztráta Nymburka až na 15 bodů, ale pak začali hosté manko postupně snižovat.

Rozhodnutí přinesla až dramatická koncovka. Tři a půl minuty před koncem se po úspěšné trojce Rančíka, s 21 body nejlepšího střelce zápasu, dostal Nymburk do vedení a mírný náskok uhájil až do sirény.

Nadšeně hrající Opavané dokázali v úvodní části držet krok s favorizovanou Ostravou a trojkou v poslední sekundě nakonec vyhráli. Ve druhé čtvrtině hosté zlepšili defenzivu a získali pětibodové vedení, domácí však stačili do poločasu srovnat. Po změně stran se projevila větší zkušenost hráčů Ostravy, kteří získali náskok zásluhou úspěšné střelby z dálky a rychlých protiútoků. Opavané v závěru na vedoucí celek již nestačili.

Pardubičtí basketbalisté prodloužili v duelu s USK svou vítěznou sérii ve vzájemných zápasech s pražským celkem už na jedenáct utkání. Tentokrát se hrála vyrovnaná partie jen v úvodních minutách první čtvrtiny. Po přestávce si domácí, kteří poslední čtyři ligové zápasy prohráli, vypracovali více než dvacetibodové vedení a rozhodli utkání. Ve čtvrté části pak dopřáli soupeři několik lehkých trojek a umožnili USK zmírnit vysokou porážku.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 11. kolo:
Opava - Ostrava 75:92 (29:27, 43:43, 60:68)
Nejvíce bodů: Blažek 18, Toth 16, Cage 14 - Ames 26, Geniadek 15, Wilson 13. Rozhodčí: Dolinek, Kurz, Remenec. Trestné hody: 23/17 - 3/2. Fauly: 21:11. Trojky: 6:16. Diváci: 490. Nejlepší hráč utkání: Ames (Ostrava).
Pardubice - USK Praha 89:76 (24:15, 40:32, 67:47)
Nejvíce bodů: Pospíšil 16, Muirhead 15, Žabas 14, Bohačík 12, Nelson 10 - Meno 18, Vocetka 17, Mareš 14, Votroubek 13. Rozhodčí: Vondráček, Galajda, Holubek. Trestné hody: 27/21 - 11/6. Fauly: 18:22. Trojky: 8:12. Diváci: 500.
Prostějov - Nymburk 73:76 (28:20, 46:36, 62:54)
Nejvíce bodů: Dufault 19, Slezák a Kohout po 10 - Rančík 21, Benda a Welsch po 13, Taylor 11. Rozhodčí: Hruša Petr, Macela Miroslav, Večeřa. Trestné hody: 20/11 - 19/16. Fauly: 21:21. Trojky: 8:10.