Basketbalisté Ústí s novým trenérem vyhráli v Levicích

Basketbalisté Ústí nad Labem pod vedením nového trenéra Jana Šedivého zvítězili v 11. kole NBL v Levicích 80:77. Po třetí výhře v sezóně a teprve druhé z posledních osmi utkání se Severočeši bodově dotáhli na slovenského soupeře, Levice mají ale zápas k dobru. Šedivý nahradil po středeční prohře s Děčínem Romana Bednáře.

Ve vyrovnaném duelu se každý z týmů dostal v prvním poločase do sedmibodového vedení, což byl v celém utkání maximální rozdíl ve skóre. Domácí celek o náskok přišel na přelomu poločasů a od 23. minuty už pouze dotahoval mírné vedení soupeře, opakovaně ale pouze vyrovnal. Hosté výhru uhájili při střelbě z čáry trestného hodu; dali takto svých posledních osm bodů.

Severočeši měli pět hráčů s dvouciferným bodovým výkonem, nejlepší byl s 18 body Horák. Střelcem zápasu byl s 23 body domácí Salih Nuhanovič.

Děčín porazil Svitavy 79:62 a je v tabulce čtvrtý, před poražené Tury se na osmé místo posunulo právě Ústí nad Labem.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 11. kolo:
Děčín - Svitavy 79:62 (19:21, 37:36, 59:49)
Nejvíce bodů: Sedmák a Stria po 15, Alič 14, Jiříček 10 - Harčár a Macela po 10, Moravec 9. Rozhodčí: Hruša, Kučera, Jeřáb. Fauly: 21:18. Trestné hody: 14/13 - 14/9. Trojky: 6:7.
Levice - Ústí nad Labem 77:80 (25:21, 47:45, 65:68)
Nejvíce bodů: Nuhanovič 23, Sýkora 12, Morávek 10 - Horák 18, Nolen 13, Ličartovský a Reese po 11, Hrubý 10. Rozhodčí: Paulík, Kapl, Nejezchleb. Fauly: 27:27. Trestné hody: 31/21 - 38/28. Trojky: 4:6.