Míčové sporty

Házenkářský mistr ze Zubří nestačil na Karvinou

10. listopadu 2012 18:28 - Praha

Úřadující mistři ze Zubří nestačili v devátém kole na Karvinou a po porážce 27:29 jsou v tabulce až na sedmém místě. Za lídra soutěže Brno a druhé Hranice se posunula pražská Dukla po výhře o deset branek nad Kopřivnicí 31:21.

Zubří hrálo v Karviné dlouho velmi vyrovnaně, jenže po přestávce domácí zpřesnili kombinace a také střelbu. Ve 38. minutě dostal přímou červenou kartu reprezentant Miroslav Jurka, když ve vyložené brankové příležitosti fauloval úderem do obličeje Ondřeje Mecu. Domácí již ve 42. minutě vedli 22:16 a vítězství uhlídali až do konce.

Dukla si od začátku utkání s Kopřivnicí budovala náskok, a to zejména rychlým přechodem do útoku. Ve druhém poločase se již fyzická převaha projevila naplno a Pražané mohli dát příležitost celé lavičce.

Extraliga házenkářů - 9. kolo:
Dukla Praha - Kopřivnice 31:21 (16:10)
Nejvíce branek: Kotrč 6/1, Petružela 5, Mráz 4 - Reček 7, Hojník 5/1, Gřes 4/1. Rozhodčí: Halada, Točík. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/2. Vyloučení: 3:1. Diváci: 130.
Karviná - Zubří 29:27 (16:14)
Nejvíce branek: Petrovský 6/2, O. Meca 6, Vančo 5 - Jurka 6/3, Randýsek 4. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 2/2 - 5/5. Vyloučení: 9:8. ČK: 58. Hanyš - 38. Jurka. Diváci: 680.