Spartak MO - Brno 95:63Basketbalistky Brna utrpěly v Evropské lize debakl a v soutěži prohrály podruhé

Vidnoje

Basketbalistky IMOSu Brno prohrály ve 4. kole Evropské ligy v Moskvě s favorizovaným Spartakem vysoko 63:95. České vicemistryně utrpěly druhou porážku ze tří utkání v soutěži, ruský klub naproti tomu vede skupinu A se čtyřmi výhrami.

Brňanky hrály bez kapitánky Horákové, jež onemocněla a do Ruska neodcestovala. První koš zápasu dala Pecková, ale bylo to také poslední vedení Brna. Už v prvním poločase nabral hostující tým Jana Bobrovského dvacetibodové manko, na debaklu nic nezměnila ani skutečnost, že nejlepší střelkyní zápasu byla brněnská Farhiya Abdiová s 24 body.

"Podali jsme ustrašený výkon. Soupeř šel do utkání s mnohem větší chutí, rval se o každý míč. Musím ale poznamenat, že mají ve svém kádru dvanáct kvalitních hráček. Jejich hlavní síla je pod košem, kde jsme se velmi těžko prosazovali," řekl kouč Brna Bobrovský.

Zkušenější a herně vyzrálejší basketbalistky Spartaku měly hru neustále v moci. Hlavně v prvním poločase byl mezi oběma týmy diametrální rozdíl v úspěšnosti střelby. Zatímco Brňanky dosáhly na 37 procent, soupeř se mohl pyšnit 74 procenty. Podíl na tom měla agresivní obrana domácího týmu, který nenechával protihráčkám klid a prostor v koncovce.

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil a americká trenérka Spartaku Pokey Chatmanová dala postupně příležitost všem dvanácti hráčkám. Bobrovský zase zařadil na několik minut do hry rekonvalescentku Šujanovou. V závěrečné čtvrtině ruský tým ještě přidal na obrátkách a bez problémů dotáhl zápas k vysokému vítězství.

"Ale nepovažuji výsledek v žádném případě za výbuch. Mezi oběma celky je velký výkonnostní rozdíl. Nám chybí oproti soupeři více zkušeností," uvedl Bobrovský.

Utkání skupiny A 4. kola Evropské ligy basketbalistek.
Spartak Moskevská oblast - BK IMOS Brno 95:63 (27:16, 51:31, 76:50).
Nejvíce bodů: Vieruová 15, Augustusová a Kuzinová po 11, Yacoubouová 10 - Abdiová 24, Pecková 11, Vlková, Kašpárková a Jurčenková po 6. Fauly: 19:15. Trestné hody: 16/13 - 20/16. Trojky: 6:3.
Tarsus - Bourges 61:65.