Novi Záhřeb - USK Praha 71:79Basketbalistky USK vybojovaly v Záhřebu první euroligovou výhru

Basketbalistky USK Praha slaví první výhru v sezoně Evropské ligy. Po třech nezdarech dnes porazily domácího nováčka soutěže Novi Záhřeb 79:71. Po předchozí domácí porážce od Jekatěrinburgu se s týmem českých mistryň dočkala prvního vítězství v elitní soutěži i nová trenérka Natália Hejková, jež nahradila Ivana Beneše.

Kia Vaughnová (vpravo) z USK se snaží prosadit přes Candace Parkerovou z Jekatěrinburgu. Ilustrační foto.

Pražský tým zvládl první ze série čtyř zápasů na palubovkách soupeřů s přehledem. Chorvatské hostitelky nepustil ani jednou do vedení a už v první čtvrtině si vypracoval dvouciferný náskok, který ve druhé čtvrtině vzrostl až na 17 bodů.

Střelecky se dařilo Jeleně Dubljevičové, autorce 21 bodů, a svůj suverénně nejlepší zápas v sezoně odehrála i Eva Vítečková, jež dala 17 bodů včetně tří trojek. Domácí hráčky se do zápasu nedokázaly vrátit přes výborný individuální výkon Mirny Mazičové, autorky 24 bodů a 14 doskoků. Závěrečné tři minuty sice chorvatský celek vyhrál poměrem 10:2, vítězství USK ale v ohrožení nebylo.

Evropská liga basketbalistek - 4. kolo:
Skupina C:
Novi Záhřeb - USK Praha 71:79 (12:23, 34:43, 53:67)
Nejvíce bodů: Mazičová 24, Mandirová 14, Mitchellová 7 - Dubljevičová 21, Vítečková 17, Brunsonová 13, Elhotová 11, Vaughnová 10. Rozhodčí: Spendl (Slivin.), Mehandjiev (Bulh.), Pavlov (Mak.). Fauly: 19:13. Trestné hody: 3/3 - 15/14. Trojky: 0:5. Diváci: 300.
Galatasaray Istanbul - Mondeville 58:47, Jekatěrinburg - Polkowice 66:57.