V čele interligy přezimují házenkářky Poruby

Házenkářky mistrovské Poruby stráví na prvním místě tabulky zimní přestávku v interlize. Do čela se vyhouply po dnešním vítězství 30:23 na palubovce Partizánského, po deseti zápasech mají na kontě stejně bodů jako druhý Most, ale lepší skóre. Na výhře nad slovenským soupeřem se deseti góly podílela Michaela Hrbková.

Na třetí místo se posunula Slavia po výhře 27:21 v Olomouci. Teprve pak následuje nejlepší slovenský celek v soutěži Michalovce, ale je jen díky lepšímu skóre před Veselím nad Moravou, které potvrdilo roli favorita proti Jindřichovu Hradci (33:20).

Na chvostu straně tabulky se dočkal Písek prvních bodů v sezoně díky výhře 33:20 nad dosud rovněž neúspěšnou Nitrou, která se tak propadla na konec pořadí.

Házenkářky mají nyní na programu reprezentační přestávku, kterou vyplní přípravný turnaj na Ukrajině a mistrovství Evropy v Srbsku. Interliga bude pokračovat v prvním lednovém týdnu.