Novosibirsk - Č. Budějovice 3:1Volejbalisté Českých Budějovic uhráli v LM v Novosibirsku set

Novosibirsk

Volejbalisté Českých Budějovic prohráli v Lize mistrů v Novosibirsku 1:3 a dopadli lépe než před týdnem doma, kde neuhráli ani set. Po čtvrtém kole skupiny B je jihočeský celek v tabulce třetí s jednou výhrou, ruský favorit bez ztráty bodu vede.

Trenér Jihostroje České Budějovice Jan Svoboda (uprostřed) se svými svěřenci.

Jihostroj nastoupil v základní sestavě bez největších hvězd a tým s nahrávačem Habrem a univerzálem Kriškem začal slibně. Dva úvodní útoky namířili domácí smečaři do autu, pak si čeští mistři vypracovali až čtyřbodový náskok (6:10), jenže kvůli zhoršenému příjmu o něj zase záhy přišli. V závěru setu ruský celek zvýšil obrátky a bez potíží zvítězil 25:19.

Akce nahrávače ruských olympijských vítězů Buťka se hosté snažili často bránit trojblokem a nejen tím domácí mužstvo v druhé sadě zaskočili. Po sérii Habrových servisů vedli 18:15 a spolehlivým výkonem v útoku posléze dokráčeli k vyrovnání na 1:1. Byl to teprve druhý set, který Lokomotiv v soutěži ztratil.

A svěřenci trenéra Jana Svobody trápili protivníka dál. Také v třetím dějství dlouho drželi krok a domácí tým pak nedokázal sadu ukončit ani při vcelku jednoznačném vedení 24:20. Bojovní Jihočeši postupně smazali šest setbolů, k jednomu se dokonce sami propracovali, přesto nakonec dramatickou koncovku ztratili 27:29.

Pak už ale na dvorci začaly kralovat domácí bloky a servis a ve čtvrté sadě se Novosibirsk rychle blížil k vítězství. Trenérům Jihostroje ještě pomohlo střídání, nová sestava dokázala ukrojit ze sedmibodové ztráty pět bodů, ale větší drama už ruský klub nedopustil.

Volejbalisty Českých Budějovic čekají v základní skupině ještě prosincové zápasy v Budvě a doma s Berlínem. Na postup potřebují obsadit druhou příčku, která se jim však po prohře v Rusku opět vzdálila.