IMOS Brno - Rivas Madrid 59:66Brněnské basketbalistky mají po 5. kole Evropské ligy na kontě jen jednu výhru

Brno

Basketbalistky IMOSu Brno prohrály v 5. kole Evropské ligy na domácí palubovce s Rivasem Madrid 59:66. České vicemistryně měly navrch jen v úvodní čtvrtině, v dalším průběhu už soupeř trestal nepřesnosti domácího týmu a diktoval tempo. Brňanky mají ve skupině ze čtyř zápasů na kontě jedinou výhru, španělský soupeř má bilanci přesně opačnou.

V týmu finalisty posledního ročníku zůstaly z předchozího kádru pouze čtyři hráčky a jednou z nich byla Anna Cruzová, s jejímž bráněním dnes měly domácí basketbalistky v úvodu značné potíže. Po šesti minutách vedl soupeř 12:9 a šikovná rozehrávačka se na tom podílela osmi body. Brňanky pak ale našly způsob, jak si poradit s nepříjemnou obranou soupeře, a Pecková dvěma tříbodovými koši nastartovala dvanáctibodovou šňůru.

Ve druhé čtvrtině ale Brňanky jejich střelecká přesnost opustila a z kombinačních chyb pramenily časté ztráty míče. Jistěji doskakující hráčky Rivasu trpělivě ukrajovaly z bodové ztráty a košem Henryové sekundu před přestávkou srovnaly skóre na 28:28.

Ztráta slibného náskoku se projevila po přestávce na výkonu Brňanek. Jejich herní signály proti zónové obraně nefungovaly a míč často končil v rukách soupeře. Pohyblivá Cruzová společně s pivotkou Henryovou a Kurašovovöu pak zakončovaly rychlé protiútoky. Hráčky Madridu převzaly režii zápasu a získaly postupně až desetibodový náskok a taktickou hrou už nedaly domácím basketbalistkám šanci na zvrat.

Evropská liga basketbalistek - 5. kolo, skupina A:
BK IMOS Brno - Rivas Madrid 59:66 (19:12, 28:28, 42:48)
Nejvíce bodů: Abdiová 22, Pecková 12, Horáková, Ohldeová a Kašpárková po 6 - Cruzová 21, Kurašovová 17, Henryová 11. Rozhodčí: Cekov, Grigoras (oba Bulh.), Hjartarson (Švýc.). Fauly: 15:16. Trestné hody: 19/13 - 12/8. Trojky: 4:2. Diváci: 800.
Wisla Krakov - Spartak MO 76:64.