Washington - San Antonio 92:118Washington prohrál podvanácté v řadě, Veselý zůstal bez bodu

Ani na dvanáctý pokus se nepodařilo basketbalistům Washingtonu zvítězit. V pondělním zápase NBA dostali Wizards nakládačku od San Antonia a česká posila týmu Jan Veselý nezaznamenal ani bod. Zcela opačně se k utkání v Chicagu postavili hráči Milwaukee. Ti už prohrávali o 27 bodů, ale nakonec duel otočili a vyhráli 93:92.

Český basketbalista Jan Veselý.

Washington utrpěl nejtěžší porážku v sezóně a stal se dvanáctým týmem v historii NBA, jenž odstartoval sezónu dvanácti prohrami. Wizards nicméně ještě mají dost pokusů na to, aby se vyhnuli historicky nejhoršímu startu, který předvedli New Jersey Nets s 18 prohrami v ročníku 2009/10.

Proti San Antoniu dokázali Wizards držet krok jen do druhé čtvrtiny. V dresu Spurs se hned sedm hráčů dostalo do dvouciferných čísel ve střelbě, s 16 body byl nejlepší Boris Diaw. Za Wizards nastřílel Jordan Crawford 19 bodů. Veselý na hřišti strávil necelých osm minut, během nichž stihl čtyři fauly, jeden doskok, zisk míče a jednu nepřesnou střelu.

Chicago vedlo nad Milwaukee tři minuty před koncem třetí čtvrtiny 78:51. Bucks však na přelomu třetí a závěrečné části předvedli šňůru 19:0 a nakonec dotáhli dosavadní největší obrat v sezoně k vítězství. Na zvratu měli zásadní podíl náhradníci Bucks, kteří se postarali o 54 bodů. Nejlepším střelcem Milwaukee byl Ersan Ilyasova s 18 body.

Za Chicago nastřílel 30 bodů Rip Hamilton, který však v závěru utkání neproměnil zřejmě rozhodující střelu. „Klíčových je 48 minut. Když nehrajete tvrdě i s velkým náskokem, tak se stanou takovéhle věci," řekl k prohře trenér Chicaga Tim Thibodeau.

V bitvě o New York zvítězili Nets

V první "bitvě o New York" se radovali brooklynští Nets, kteří na svém hřišti porazili Knicks 96:89 po prodloužení. Nets táhli Brook Lopez s 22 body a 11 doskoky a Deron Williams s 16 body a 14 asistencemi. Knicks nestačilo ani 35 bodů a 13 doskoků Carmela Anthonyho.

Oklahoma přejela Charlotte 114:69, domácí Thunder v průběhu zápasu vedli až o 54 bodů. O překvapení se postaralo New Orleans, které porazilo Los Angeles Clippers 105:98.