Česko - Island 25:23Házenkářky v předposlední přípravě před ME porazily Island

České házenkářky porazily ve Zlíně v předposledním přípravném zápase před mistrovstvím Evropy v Srbsku dalšího účastníka šampionátu Island 25:23. V sobotu čeká týmy v Luhačovicích odveta za zavřenými dveřmi, do mistrovství Češky vstoupí v úterý proti Ukrajině.

V září české hráčky porazily Island na turnaji v Chebu o sedm branek, dnes byl ale průběh vyrovnanější. Seveřanky, posílené oproti poslednímu vzájemnému utkání o několik hráček, dokonce v úvodu vedly. Domácí tým ale ještě do poločasu otočil skóre a v druhé půli uhájil těsnou výhru.

Český celek odcestuje na evropský šampionát v pondělí. V základní skupině narazí svěřenkyně trenéra Jana Bašného na Ukrajinu, Norsko a domácí Srbsko, postoupí tři týmy. Češky startují na velké akci po osmi letech.