New York - Washington 108:87Washington nenavázal na první vítězství. Veselý se vrátil, ale nebodoval

New York

Do sestavy basketbalistů Washingtonu se v pátek vrátil Jan Veselý, ale svému týmu štěstí nepřinesl. Wizards nenavázali na předchozí vítězství nad Portlandem a prohráli už třináctý zápas v této sezóně NBA. Tentokrát na palubovce New Yorku 108:87. Český hráč nastoupil na šest minut, ale připsal si jen jeden obranný doskok.

Na vítězství New Yorku se dvaceti body podílel Carmelo Anthony (vlevo).

Knicks, kteří v Madison Square Garden vyhráli i šestý zápas sezóny, porazili Washington podesáté za sebou. Dvaceti body na tom podíleli Carmelo Anthony a JR Smith, v týmu Wizards byl se 17 body nejúspěšnější náhradník Jordan Crawford.

Nejlepší bilancí se naproti tomu může pochlubit Memphis, jenž přidal v domácím utkání proti Detroitu čtvrté vítězství za sebou (90:78), celkově v lize dvanácté. Grizzlies zatím prohráli jen dvakrát.

Střeleckými králi byli Lakers

Střeleckými králi pátečního programu byli Los Angeles Lakers, kteří proměnili 17 tříbodových střel a porazili Denver 122:103. Antawn Jamison, třebaže chyběl v zahajovací pětce, si připsal 33 bodů a dvanáct doskoků. "V první čtvrtině to začalo několika snadnými koši a pak už to šlo skoro samo," řekl Jamison.

Jediný koš dělil po závěrečném klaksonu soupeře v Atlantě, kde domácí tým podlehl Clevelandu 111:113. Rozhodl Alonzo Gee úspěšným doskokem a střelou zpod koše tři desetiny sekundy před koncem, Cavaliers tak ukončili čtyřzápasovou sérii porážek.