Rubriky:

Míčové sporty

San Antonio dostalo za šetření hvězd čtvrtmiliónovou pokutu

1. prosince 2012 11:19 - New York

Basketbalový klub San Antonio přišla snaha ušetřit síly svých hvězd pořádně draho. Vedení NBA udělilo Spurs pokutu 250 tisíc dolarů (4,9 miliónu korun) za to, že ve čtvrtečním duelu proti Miami nenasadili své elitní hráče.

 

Robert Sullivan, Reuters

Trenér San Antonia Gregg Popovich, jenž má jeden z nejstarších kádrů v lize, poslal před duelem proti šampiónům Heat domů své čtyři opory Tima Duncana, Tonyho Parkera, Manu Ginobiliho a Dannyho Greena. Pro Spurs to bylo poslední utkání šestizápasové série na palubovkách soupeřů a čtvrtý duel během pěti dnů.

"Poškodilo to soutěž i fanoušky"

Vedení NBA rozhodnutí San Antonia rozzlobilo. I proto, že zápas byl celostátně vysílaný v přímém televizním přenosu. "Byl to jejich jediný duel v Miami v této sezóně. Navíc o tom v odpovídající dobu neinformovali Heat, média ani vedení soutěže. Za těchto okolností to vnímám jako poškození soutěže a našich fanoušků," vysvětlil udělení pokuty komisionář NBA David Stern.

Navzdory absenci tradičních tahounů se San Antonio málem v Miami postaralo o překvapení. Ještě dvě minuty před koncem vedlo 98:93, nicméně poté zabraly hvězdy Heat a postaraly se o vítězství favorita 105:100.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty