Prostějov - Ostrava 95:65Basketbalisté Ostravy utrpěli v Prostějově druhou prohru v NBL

Basketbalisté Ostravy podlehli v souboji druhého s třetím týmem NBL Prostějovu na jeho palubovce vysoko 65:95 a utrpěli ve čtrnáctém kole druhou porážku v sezoně. Hanáci oplatili soupeři i s úroky prohru ze začátku října a snížili svou ztrátu na druhé místo na čtyři body.

Nové huti chyběl jeden z lídrů týmu Jeremiah Wilson. Američan, který je druhým nejlepším střelcem týmu, si ve středečním utkání s Pardubicemi zlomil zánártní kůstku a čeká ho až dvouměsíční pauza.

V poločase vedl Prostějov o osm bodů, ale ve zbytku zápasu už měl jasně navrch. Poslední čtvrtinu vyhrál dokonce 22:7. K vítězství si domácí pomohli i 36 trestnými hody.

S Prostějovem dál drží krok Kolín, který má po vítězství nad USK Praha 81:60 na kontě rovněž 22 bodů. Domácí vedli už po první třetině o 13 bodů a pevně třímali otěže zápasu. Pražané se snažili vrátit do zápasu střelbou z dálky, ale z 25 pokusů za tři body trefili jen tři.

V dresu Chomutova se blýskl 30 body Bailey Fields a hlavní měrou přispěl k vítězství nad Jindřichovým Hradcem 84:79. Nováček soutěže přitom až do poločasu vedl, nakonec si ale třetí výhru za sebou připsali Severočeši.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 14. kolo:
Chomutov - Jindřichův Hradec 84:79 (23:29, 42:47, 67:60)
Nejvíce bodů: Fields 30, Bosák 17, Glover 16 - Kramný 18, Zachrla a Tomanec po 17, Pavlík 10. Rozhodčí: Lukeš, Karásek, Jeřáb. Trestné hody: 27/18 - 19/12. Fauly: 21:25. Trojky: 2:7.
Kolín - USK Praha 81:60 (23:10, 38:21, 55:38)
Nejvíce bodů: Bolds 22, Zuzák 17, Machač 14, Field 13 - Meno 18, Vocetka 13, Mareš 10. Rozhodčí: Vyklický, Kučera, Baudyš. Trestné hody: 24/22 - 22/19. Fauly: 20:21. Trojky: 5:3.
Opava - Levice 83:55 (19:10, 42:24, 70:41)
Nejvíce bodů: Dokoupil a Blažek po 15, Sokolovský 14, Dihel 13, Šiřina 12 - Nuhanovič 17, Kyles 15, Grznár 8. Rozhodčí: Macela, Kurz, Holubek. Trestné hody: 30/19 - 24/18. Fauly: 22:25. Trojky: 6:1.
Prostějov - Ostrava 95:65 (24:14, 50:42, 73:58)
Nejvíce bodů: Bratčenkov a Dufault po 17, Švrdlík 15, Slezák a Kohout po 12, Pandula 11 - Ames 14, Číž 12, Gniadek 10. Rozhodčí: Paulík, Kapl, Remenec. Trestné hody: 46/36 - 24/19. Fauly: 22:32. Trojky: 9:8.
Pardubice - Ústí nad Labem 92:68 (20:19, 43:39, 65:56)
Nejvíce bodů: Žabas 18, Bohačík a Peterka po 13, Nelson 11 - Ličartovský 18, Reese 17, Horák 14. Rozhodčí: Hošek, Matějek, Baloun. Trestné hody: 21/15 - 22/14. Fauly: 19:21. Trojky: 7:4.